Tisícročia staré návyky ľudstva.

Ľudstvo má za sebou nejaký vývoj, históriu objavenú archeológmi ale aj tú neobjavenú. Za ten čas sa ustálili určité spoločenské normy – čo je prijateľné a čo nie. Ľudstvo vymyslelo otroctvo a viedlo mnohé vojny. Už len z týchto 2 skutočností vyplýva, že väčšina ľudstva neverí na karmu ani na posmrtný život. Ľudia neveria ani tomu Ježišovmu: „Miluj svojho blížneho ako seba samého.“

Do tohto spoločenského poriadku prišli zvestovatelia a prostredníci ako Krišna, Buddha, Zoroaster, Mohamed, Abrahám, Mojžiš, proroci, Ježiš, Abd-ru-shin. Časť spoločnosti niečo z ich učenia prijala, ale ľudstvo ako celok mi to pripadá, že tieto náuky odmieta. Sú totiž proti ich tisícročia zakoreneným zvykom a proti tomu čo chcú. Aj teraz sa v hovorovej reči vyskytne slovo – karma, ale skutočne tomu málokto verí.

Ľudia radšej veria viere svojich predkov, proste žiť si podľa seba a maximalizovať svoj prospech. Neviditeľným veciam ako je ľudský duch a karma sa v skutočnosti nevenuje veľa pozornosti. To je podľa mňa aj príčina, prečo všetky náboženstvá sveta síce nejaké zlepšenie dosiahli, ale nenastal skutočný prelom – obrat ľudstva. Na to je zrejem potrebná skutočná živá viera, niečo prežité, odskúšané, pochopené.

To však musí každý vykonať sám. Vyzerá to, že technicky nie je možné túto námahu – prácu, za niekoho vykonať. Paradoxom je, že sa na odpor spolu s časťou ľudstva stavajú aj cirkvi. Spomeňme si na prvých kresťanov boli prenasledovaní a vraždení. Dnes je tu oficiálne kresťanstvo, ktoré vzniklo na odhodlaní prvých kresťanov. Ale žiaľ cirkevníci krútili to slovo až kým z toho nevzniklo to, čo im vyhovuje. A teraz keď na svet prišiel závan sviežej pravdy, ONI tú pravdu odmietajú. Lebo už majú funkcie, nemôžu zrušiť dogmy a všetky tvrdenia svojich „neomylných“ predchodcov, sú platení, musia poslúchať atď.

Takže proti skutočnej PRAVDE tu stojí obrovská presila, ako za čias Ježiša. Je to však len presila v počte. Skutočná pravda sa nezmení ani o milimeter, hoci by ju spochybňovala celá naša planéta alebo hoci aj milión takýchto planét plných ľudí.

Diabol musí mať radosť z cirkevných dogiem.

21.06.2025

Neviem či cirkevní hodnostári dokážu logicky rozmýšľať, preciťovať a robiť sebareflexiu. Skutočne rád by som vedel aké sú ich pohnútky skalopevne tvrdiť, že tie cirkevné dogmy sú pravdivé a nedotknuteľné. Možno skutočne tomu veria, že pri kardináloch na konciloch alebo pri pápežoch pri vyhlasovaní dogiem ex cathedra bol prítomný Duch Svätý. ALE má to len [...]

Nevedomí vodcovia.

20.06.2025

Všade kde sa okolo seba pozrieme môžeme vidieť hierarchiu od najslabšieho článku až po najsilnejší – tzv. vodcu. Je to úplne prirodzené. Len problém v našej ľudskej spoločnosti je ten, že veríme tisícročia starým bludom ktoré si so sebou nesieme. Sú to bludy ako môžem si robiť čo chcem a nemusím niesť následky ak som dostatočne mocný, život po smrti neexistuje, [...]

Veriaci všetkých krajín spojme sa!

14.06.2025

Konflikty medzi jednotlivé náboženstvá priniesli len ľudia. Abd-ru-shin píše, že Krišna, Buddha, Zoroaster, Lao´c, Ježiš, Mojžiš, Mohamed boli všetko praví vyslanci Svetla. Do akej miery sa ich učenie zachovalo čisté je už otázne, ale aj tu nám opäť pomáha Abd-ru-shin. Podstatné však je, že veriaci by nemali bojovať proti sebe, ale naopak pomáhať si a podporovať sa [...]

SR slovsko Prievidza gymnázium VBN súčasnosť TNX

Výbuch v laboratóriu Gymnázia v Prievidzi zranil dve osoby

23.06.2025 10:53

Zasahovalo šesť hasičov.

súkromná základná škola, gemerská cesta, Lučenec

Hovoria dokonca o zániku. Súkromné školy protestujú proti zmenám z dielne Druckera. Kto to zaplatí? Samozrejme rodič

23.06.2025 10:37

Zmeny podľa asociácie markantným spôsobom zasahujú do integrity neštátnych škôl, aj do podstaty toho, prečo vznikli.

ŽSR požiar vlak odstraňovanie následky

Na železničnej trati do Česka strhol vlak trakčné vedenie, regionálne spoje stoja

23.06.2025 10:24

Dopravu prerušili dnes krátko po 8:30 hod pre strhnuté trakčné vedenie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 679
Celková čítanosť: 1683362x
Priemerná čítanosť článkov: 2479x

Autor blogu

Kategórie