Založ si blog

Svet proti Ježišovi.

Je zaujímavé čo sa vo svete deje. Ježiš nám priniesol úplne jednoduché tvrdenia ako svet funguje. Neviete odkiaľ prichádzate a kam idete. Miluj svojho blížneho ako seba samého. Telo nič neosoží, duch oživuje. Čo sejete, to zožnete! A tak ďalej.

Materialistom to nesedí. Oni totiž ducha nevidia. Neveria že keď urobia niečo zlé, že sa im to aj vráti. Veď ešte neobjavili zákon, ktorý by to spôsoboval a nepopísali ho. Tak prečo potom nemilovať SEBA oveľa viac ako svojich blížnych? Keď podľa nich nie je duch, tak nie je ani posmrtný život – takže treba si užívať tu a teraz máme „len jeden život“ podľa nich.

A čo cirkev? Popísalo sa za kamióny náboženských kníh. Cirkevní predstavitelia hĺbajú, skúmajú, rozpitvávajú písma, až kým z toho nevyjde to čo chcú a prvotný jednoduchý zmysel sa stratí. Nie náhodou však Ježiš hovoril detsky jednoducho, aby tomu mohli všetci porozumieť. Hovoril o existencii ducha a železných zákonoch vo stvorení. Cirkevní hodnostári však veľa hovoria o ich obradoch. Akoby tie boli kľúčové na ceste do raja. Pokojne rozdávajú odpustky, hoci Abd-ru-shin povedal, že oni to reálne nevedia odpustiť len previnenia voči ním samotným. Dogmy a haldy náboženských kníh akoby začínali mať navrch pred jednoduchou Ježišovou pravdou.

Cirkvi síce nabádajú k mravnému životu, ale nevedia dostatočne ľuďom vysvetliť prečo sa to oplatí. A tak zatiaľ platí zákon džungle – silnejší vyhráva. Pripadá mi to akoby sa Ježiš strácal v tých dogmách a mnohých náboženských knihách.

Takže mne to pripadá, že cirkev s ateistami vytvárajú a udržujú akúsi tvrdú škrupinu, ktorá bežným ľuďom bráni prijať a uveriť tomu Ježišovmu: „Čo sejete, to zožnete!“. Jednoducho toto je hlavný názorový prúd, ktorý udržujú elity tohto sveta niekedy aj násilím fyzickým, či psychickým Existujú milióny dôvodov prečo chcú udržiavať tento starý systém, každý má svoje vlastné dôvody. Sám som zvedavý dokedy ešte potrvá táto blokácia pravdy.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347870x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie