Založ si blog

Židovská cirkev zapríčinila vyhnanstvo Židov.

To že židovská cirkev dbala na dodržiavanie ustanovení, ktoré im dal prostredníctvom Mojžiša Boh, im slúži ku cti. Ale akože nespoznali, že Ježiš je Mesiáš? Nemali kompletné informácie – nevedeli napríklad, že sa narodil v Betleheme a podobne. Závideli Ježišovi, že koná zázraky aké oni nedokážu konať? Nezniesli kritiku od Ježiša? Dovtedy boli totiž oni u ľudí veľavážení. Vadilo im, že Ježiš nevyšiel z ich radov a nebol tak, ako oni študovaný?

Dnes sa nám to zdá nepochopiteľné, že ho nespoznali a dali ho zavraždiť ako bohorúhača. Naozaj bolo ich EGO také silné, že sa takto zreteľne postavili proti Bohu? Je pravda, že niektorí kňazi prijali Ježiša, ale bola ich menšina a väčšina si presadila svoje. Ako sa píše v písmach: „Kameň ktorý stavitelia zavrhli stal sa kameňom uholným.“ Kameň uholný je ten kľúčový, ktorý to všetko drží pohromade, pri starých technológiách stavby.

To že židovská cirkev dala zavraždiť Ježiša a prenasledovali jeho učeníkov a nasledovníkov malo svoje tragické následky pre celý národ. Židia boli po týchto udalostiach násilne vyhnaní zo zeme zasľúbenej. To by sa nikdy nestalo, keby boli Bohu verní a prijali Ježiša. Židia žiaľ ešte dodnes neuznali Ježiša za Mesiáša.

Aký zmysel to má pre nás? No taký že kresťanské cirkvi sa správajú veľmi podobne ba ešte horšie. Kresťanské cirkvi si dovolili ustanoviť vlastné vysvetlenia – dogmy a teraz tieto svoje dogmy oslavujú, nechcú sa ich vzdať.

Kresťanské cirkvi nechcú uznať Abd-ru-shina za Radcu, ktorého nám Ježiš vyprosil u Otca. Je to ako cez kopírak, čo robila židovská cirkev s Ježišom, ibaže už nemajú takú moc, nemôžu vraždiť. Je vôbec možné, že sú cirkvi také slepé?

Kresťanským cirkvám slúži ku cti, že zachovali Ježišov odkaz a prijali Starý zákon od Židov. Takisto jednotliví predstavitelia kresťanských cirkví urobili za tie storočia veľa dobrého podporovali vzdelanosť, pomáhali chudobným, chorým a opusteným. Každý kto dobre koná si určite zaslúži dobrú odmenu.

Vnímam však u cirkevných hodnostárov aj obrovskú namyslenosť a egoizmus, že dávajú ľuďom svoje dogmy a výklady a bránia ľuďom prijať Abd-ru-shina a jeho vysvetlenia. Každý cirkevný hodnostár by sa mal zamyslieť komu sa vlastne zodpovedá či cirkvi alebo Bohu. Podľa mňa by sa mali viac báť Boha ako pápeža a cirkevnej vrchnosti. Už to že v tom je rozpor je smutné, pretože cirkevná vrchnosť by mala byť v súlade s vôľou Božou. Žiaľ nie je.

Národ slovenský by si mal dať pozor, aby od cirkvi všetko bezmyšlienkovite neprijímal, lebo ako vidíme na národe izraelskom môže to mať fatálne následky. Ľudia by mali prijímať od cirkvi len to čo dal Boh a nie ich vlastné výmysly a bludy. Z uvedeného vyplýva, že kto sa poctivo nenamáha a slepo dôveruje cirkvi môže mať problém.

Samozrejme netreba veľa, stačí dobre konať, dobre žiť a snažiť sa svoje chyby naprávať. Lenže cirkev nemôže beztrestne zabíjať pravdu. Žiaľ teraz je cirkev ako štopeľ na prameni zo živou vodou, ktorá chce tryskať k ľuďom. Tragické je to, že keby sa ľudia z toho prameňa živej vody napili, už by nikdy nechceli páchať zlé veci. Cirkev vraví, že toto je aj ich cieľom len žiaľ nedokážu ľudí presvedčiť, že konať dobro sa oplatí. Ich fatálnou chybou je však, že bránia ľuďom prijať Abd-ru-shinove učenie, ktoré tú schopnosť má.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347904x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie