Založ si blog

Živé Slovo Božie prišlo medzi nás

Pozn. Tieto riadky sú určené len pre ľudí, ktorých aspoň trošku zaujíma to duchovné. Prosím ostatných, aby neplytvali svojím drahocenným časom čítaním tohto článku.

 

Slávime Vianočné sviatky. A veru je čo oslavovať a pripomínať si. Veď pred dávnym časom samotný Syn Boží prišiel k nám. Kráľovstvo Božie sa nám vtedy priblížilo. Je možné že aj my sme v tých časoch žili a boli sme jeho prítomnosťou zasiahnutí.

 

Ježiš hovorieval: „Ja a Otec sme jedno.“ To znamená, že to čo nám Ježiš hovoril akoby k nám sám Boh osobne prehovoril. Ježiš nám zvestoval úžasné veci. Tak úžasné boli tieto veci, že aj ľudia v jeho dobe mali problém uveriť im. Ale Ježiš liečil zázračnou mocou od Boha. Vracal slepým zrak, uzdravoval malomocných, chromých, vyháňal démonov a mnoho iného a keď ľudia videli tieto zázraky mnohí uverili že je Mesiáš.

 

To hlavné ten najväčší dar o ktorom nám prišiel Ježiš zvestovať je to, že duch oživuje, telo nič neosoží. Zvestoval nám, že smrťou nič nekončí a pozýva nás do Kráľovstva nebeského. Čo môže byť krajšie a hodnotnejšie ako tento dar, vlastne len zvestovanie o tom, že ten dar máme od Boha.

 

Veď skutočne ak samotný život človeka je v jeho duchu a telo je len hmotný obal, potom prirodzene skutočne úmrtím hmotného tela ten náš život nekončí. Dôkazom toho je aj vnímanie starších ľudí, ich vnútorné vnímanie je ako keď boli mladí len telo im postupne starne, ale oni ostávajú takí istí vo svojej podstate sa nemenia.

 

Nenechajme si vziať tento najvzácnejší dar od tých čo tomu neveria a nedokážu tieto veci vnímať. Ježiš nás pozýva do Kráľovstva nebeského. Ale podmienkou je vnútorná čistota a poriadny život v zmysle Božích nariadení. To už je na nás. My sami si musíme vybieliť svoje rúcha, aby sme boli hodní vojsť do Kráľovstva nebeského. Žiadne poklady zeme ani moc ani všetky peniaze sveta sa nevyrovnajú tomuto Božiemu daru. Obrovská vďaka za tento dar.

 

 

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:57

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347994x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie