Založ si blog

Ježiš: „Miluj svojho blížneho, ako seba samého! „

Ježiš nás vyzýva, aby sme sa k sebe správali so súcitom a láskou. Ale pozor lásku si nepredstvujme len ako zmäkčilú a všetko dovoľujúcu.

 

Ako by to vyzeralo keby sme prijali túto Ježišovu požiadavku? Ako by vyzeral náš štát? Mne to pripadá, že pomoc by bola poskytovaná aj tým čo sú v najväčšej núdzi. Z časti sa to aj deje, náš štát sa stará o duševne aj telesne postihnutých, sú aj dôchodky vyplácané. Ale máme čo zlepšovať napr. o bezdomovcov sa štát veľmi nezaujíma. Títo ľudia sú v ťažkej situácii. Potrebujú určite aj psychickú podporu a mnoho iného aby vedeli nejako normálne fungovať.

 

Naopak tam kde niekto okráda našu spoločnosť mal by štát rázne zakročiť. Alebo tiež keď niekto dlhé roky zneužíva sociálny systém mali by sa bližšie pozrieť na týchto ľudí. Ale treba byť férový ak potrebujú s niečím pomôcť napr. dochádzka do práce alebo hocičo iné čo im bráni aby sa zamestnali treba im pomôcť.

 

Ak niekto pácha násilie alebo dokonca zavraždí takýchto ľudí treba jednoznačne potrestať. Je to pomoc aj pre nich samotných, aby upustili od toho nesprávneho a spôsobené škody by mali nahradiť. Je to pomoc aj pre ľudí, ktorých oni terorizovali. Určiť správny trest je pre páchateľov len pomocou, aby si mohli časť viny odpykať a aby sa stali lepšími ľuďmi.

 

Nad každým by mala visieť hrozba trestu. Lebo keď nie tento človek môže začať zneužívať svoje postavenie, kradnúť, ovplyvňovať, ubližovať atď. Záleží čomu sa konkrétny človek venuje.

 

Jednoducho ak sú dobré mechanizmy v štáte a neexistuje korupcia, veci fungujú ako majú a ľudia sú spokojní. Čím sme od toho ďalej, tým je nespravodlivosť väčšia aj sklamanie ľudí a život ťažší. Ide o to nevytvárať akési privilegované vrstvy spoločnosti na ktoré zákon neplatí. Lebo má platiť „miluj svojho blížneho ako seba samého“, to jest keď zákon platí na mňa musí platiť aj na hocikoho iného, prezidenta, politika, podnikateľa, policajta, sudcu, prokurátora to je jedno.

 

Väčšinou všetko nešťastie pramení z egoizmu. Keď niekto uprednostňuje seba dokáže zneužívať sociálny systém, klamať, kradnúť, fyzicky ubližovať, robiť podvody a dokonca aj vraždiť. A to všetko kvôli svojim vlastným výhodám – peniazom, moci a aťď. Takže je to len najčistejšia láska ak im v tom zabránime.

 

Toto vieme, že by sa nemalo diať, vieme že je to zlé. Ale aj napriek tomu sa to deje. Až sa pýta, aby sme to zmenili. My sa musíme namáhať, nikto to za nás neurobí. Ak chceme, aby na Slovensku bola harmónia, musí konečne začať platiť spravodlivosť. Základ všetkého je či si vôbec túto zmenu želáme? Potom prichádzajú otázky ako to urobiť. Ale napísané bolo: „kto hľadá, ten nájde“. A ja tomu verím, že keď sa budeme poctivo namáhať prídeme na to a pomaly krok po kroku dáme veci do poriadku.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1348014x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie