Založ si blog

Hlúpe temno

Ježiš povedal: „čo sejete, to zožnete.“ Myslel to duchovne, ako všetko o čom hovoril. Teda myslel tým naše správanie.

 

Ale sú ľudia, ktorým vychytralý rozum radí, môžeš sa s malou námahou dostať k veľkým peniazom a keď budeš šikovný nikto nepríde na tvoje podvody, krádeže a vraždy. Je to o tom čomu veríme. Sú ľudia čo veria len v telo a žijú poriadny život. Ale sú aj takí čo veria len v telo a snažia sa tento svoj „jediný život“ maximalizovať za každú cenu. Neštítia sa predávať drogy, prevádzkovať prostitúciu, kradnúť, používať fyzické násilie a ani vraždiť.

 

Myslia si, že sú dosť šikovní a ak dosť popodplácajú tých správnych ľudí, že sa im nič nestane. Lenže ak platí karmický zákon o ktorom už Budha hovoril a Ježiš ho len potvrdil, tak následkom ich konania nie je možné uniknúť. Je jedno čo si ľudia myslia, ide o to čo reálne platí aké zákonitosti.

 

Ak sa totiž niekto chce živiť kradnutím je z pohľadu karmického zákona hlupák. Lebo všetko čo nakradne, bude musieť raz tým ľuďom ale aj s úrokami vrátiť. Takisto vrahovia ktorí kvôli peniazom spôsobia utrpenie rodinám a stratu živiteľa. Aj oni budú musieť zožať to isté, ale zosilnené. Pretože sejete jedno zrno, ale na vyrastenom klase je ich niekoľko. O všetky takto získané peniaze prídu. A tým čo spôsobili bolesť a škodu to budú musieť aj s úrokami nahradiť a bolesť do najjemnejších detailov tiež s úrokami prežiť.

 

Takí drogoví díleri bohatnú, ale z ľudí robia trosky. Nechcem si ani predstaviť, akú obrovskú námahu budú musieť raz vynaložiť ak budú musieť odčiniť, čo napáchali. Alebo prostitútky, myslia si že predávajú svoje telo, ale predávajú aj svoju dušu. Ak je partnerská vernosť čistotou, prostitúcia je jej pravým opakom a je najodpornejším znečistením. Tam kde je čistota, tam zákony Božie pôsobia podporujúco, pomáhajúco a vzniká z toho len radosť a šťastie. Ak pri prostitúcii sa energie miešajú a vzniká toxický až smrteľný kokteil, môže to prinášať jedine utrpenie, škody a smrť všade tam kam sa tieto energie dostanú.

 

Spoločným znakom všetkého nesprávneho konania je to, že ľudia si myslia, že karmický zákon neexistuje, že oni sú múdrejší a tiež to, že mnohí túžia po veľkých majetkoch s minimálnou námahou. Také niečo však spravodlivé Božie zákony ktoré držia celé stvorenie pokope v žiadnom prípade neumožnia. Veriť tomu môže len naivita prebujneného ľudského rozumu, ktorý si vo svojej namyslenosti myslí, že vie všetko lepšie.

 

Preto ak chce byť niekto bohatý, radšej nech si zvolí tú ťažšiu poctivú cestu a nie falošnú lákavú. Veď sa zamyslime, väčšinou aj kadejaké podozrivo „výhodné“ ponuky sa ukážu ako falošné a veľmi nebezpečné.

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436397x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie