Založ si blog

Hlúpe temno

Ježiš povedal: „čo sejete, to zožnete.“ Myslel to duchovne, ako všetko o čom hovoril. Teda myslel tým naše správanie.

 

Ale sú ľudia, ktorým vychytralý rozum radí, môžeš sa s malou námahou dostať k veľkým peniazom a keď budeš šikovný nikto nepríde na tvoje podvody, krádeže a vraždy. Je to o tom čomu veríme. Sú ľudia čo veria len v telo a žijú poriadny život. Ale sú aj takí čo veria len v telo a snažia sa tento svoj „jediný život“ maximalizovať za každú cenu. Neštítia sa predávať drogy, prevádzkovať prostitúciu, kradnúť, používať fyzické násilie a ani vraždiť.

 

Myslia si, že sú dosť šikovní a ak dosť popodplácajú tých správnych ľudí, že sa im nič nestane. Lenže ak platí karmický zákon o ktorom už Budha hovoril a Ježiš ho len potvrdil, tak následkom ich konania nie je možné uniknúť. Je jedno čo si ľudia myslia, ide o to čo reálne platí aké zákonitosti.

 

Ak sa totiž niekto chce živiť kradnutím je z pohľadu karmického zákona hlupák. Lebo všetko čo nakradne, bude musieť raz tým ľuďom ale aj s úrokami vrátiť. Takisto vrahovia ktorí kvôli peniazom spôsobia utrpenie rodinám a stratu živiteľa. Aj oni budú musieť zožať to isté, ale zosilnené. Pretože sejete jedno zrno, ale na vyrastenom klase je ich niekoľko. O všetky takto získané peniaze prídu. A tým čo spôsobili bolesť a škodu to budú musieť aj s úrokami nahradiť a bolesť do najjemnejších detailov tiež s úrokami prežiť.

 

Takí drogoví díleri bohatnú, ale z ľudí robia trosky. Nechcem si ani predstaviť, akú obrovskú námahu budú musieť raz vynaložiť ak budú musieť odčiniť, čo napáchali. Alebo prostitútky, myslia si že predávajú svoje telo, ale predávajú aj svoju dušu. Ak je partnerská vernosť čistotou, prostitúcia je jej pravým opakom a je najodpornejším znečistením. Tam kde je čistota, tam zákony Božie pôsobia podporujúco, pomáhajúco a vzniká z toho len radosť a šťastie. Ak pri prostitúcii sa energie miešajú a vzniká toxický až smrteľný kokteil, môže to prinášať jedine utrpenie, škody a smrť všade tam kam sa tieto energie dostanú.

 

Spoločným znakom všetkého nesprávneho konania je to, že ľudia si myslia, že karmický zákon neexistuje, že oni sú múdrejší a tiež to, že mnohí túžia po veľkých majetkoch s minimálnou námahou. Také niečo však spravodlivé Božie zákony ktoré držia celé stvorenie pokope v žiadnom prípade neumožnia. Veriť tomu môže len naivita prebujneného ľudského rozumu, ktorý si vo svojej namyslenosti myslí, že vie všetko lepšie.

 

Preto ak chce byť niekto bohatý, radšej nech si zvolí tú ťažšiu poctivú cestu a nie falošnú lákavú. Veď sa zamyslime, väčšinou aj kadejaké podozrivo „výhodné“ ponuky sa ukážu ako falošné a veľmi nebezpečné.

 

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305044x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie