Založ si blog

Každý z nás sme jedným pixelom obrazu Slovenska

Neviem či si to uvedomujete ľudia, ale skutočne my tvoríme našu krajinu – myslím teraz v ľudskej a spoločenskej rovine, to ako tu veci fungujú a ako sa tu žije.

 

Naše myšlienky, slová a činy tvoria charaker našej krajiny. Sami dobre vieme čo funguje dobre a kde sa priam žiada zlepšenie. My sami sme každý tým jedným pixelom obrazu Slovenska.

 

Ak chceme niečo zmeniť mali by sme v prvom rade zmeniť seba, je to ťažké ale nad sebou máme moc, môžme to urobiť. Poviete si že je to zbytočné, že masa vás pohltí a že sa aj tak nič nezmení a na tom obraze to nebude vidno. Ja si myslím, že zbytočné to nie je pretože každý máme interakcie so svojím okolím a keď sa snažíme rozdávať lásku a pochopenie, musí na to reagovať aj naše okolie. Takže ak by sme si priblížili technikou tento jeden pixel a jeho okolie, zmena by predsa mala byť viditeľná.

 

Ďalšia rovina je ak sa v 1 roku napríklad rozhodne stať lepšími 100 alebo 1000, 5000 ľudí. To by už boli väčšie interakcie a už by to bolo poznateľné na tom obraze Slovenska.

 

Čo by však výrazne zlepšilo situáciu v našej krajine? Tvrdá a spravodlivá polícia, prokuratúra a súdy. Oni majú byť oporou pre ľudí, ktorí neporušujú zákon a sú pre spoločnosť prínosom. Zároveň by mali byť postrachom pre kadejaké živly zlodejov, vrahov, podvodníkov a rôzne organizované skupiny. Oni sú ako biele krvinky v tele. Ak dobre nefungujú, celé telo chradne.

 

Podľa mňa by práve tajná služba mala dohliadať na to, či ľudia z polície, prokuratúry a súdov nespolupracujú s mafiánmi a podvodníkmi. Oni síce na tom zarobia, ale za akú cenu? Ak sa títo ľudia dajú kúpiť za peniaze od gaunerov je to pre krajinu katastrofa. Predávajú vlastne nás všetkých.

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436465x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie