Založ si blog

Každý z nás sme jedným pixelom obrazu Slovenska

Neviem či si to uvedomujete ľudia, ale skutočne my tvoríme našu krajinu – myslím teraz v ľudskej a spoločenskej rovine, to ako tu veci fungujú a ako sa tu žije.

 

Naše myšlienky, slová a činy tvoria charaker našej krajiny. Sami dobre vieme čo funguje dobre a kde sa priam žiada zlepšenie. My sami sme každý tým jedným pixelom obrazu Slovenska.

 

Ak chceme niečo zmeniť mali by sme v prvom rade zmeniť seba, je to ťažké ale nad sebou máme moc, môžme to urobiť. Poviete si že je to zbytočné, že masa vás pohltí a že sa aj tak nič nezmení a na tom obraze to nebude vidno. Ja si myslím, že zbytočné to nie je pretože každý máme interakcie so svojím okolím a keď sa snažíme rozdávať lásku a pochopenie, musí na to reagovať aj naše okolie. Takže ak by sme si priblížili technikou tento jeden pixel a jeho okolie, zmena by predsa mala byť viditeľná.

 

Ďalšia rovina je ak sa v 1 roku napríklad rozhodne stať lepšími 100 alebo 1000, 5000 ľudí. To by už boli väčšie interakcie a už by to bolo poznateľné na tom obraze Slovenska.

 

Čo by však výrazne zlepšilo situáciu v našej krajine? Tvrdá a spravodlivá polícia, prokuratúra a súdy. Oni majú byť oporou pre ľudí, ktorí neporušujú zákon a sú pre spoločnosť prínosom. Zároveň by mali byť postrachom pre kadejaké živly zlodejov, vrahov, podvodníkov a rôzne organizované skupiny. Oni sú ako biele krvinky v tele. Ak dobre nefungujú, celé telo chradne.

 

Podľa mňa by práve tajná služba mala dohliadať na to, či ľudia z polície, prokuratúry a súdov nespolupracujú s mafiánmi a podvodníkmi. Oni síce na tom zarobia, ale za akú cenu? Ak sa títo ľudia dajú kúpiť za peniaze od gaunerov je to pre krajinu katastrofa. Predávajú vlastne nás všetkých.

 

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305071x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie