Založ si blog

Výzva na uzmierenie ateistov a veriacich

Mám takú myšlienku prestaňme si ubližovať, začnime sa rešpektovať.

 

Od čias Ježišových ubehlo cca 2000 rokov. V počiatkoch kresťanstva boli mnohí kresťania prenasledovaní, mučení a vraždení iba pre svoju vieru. Potom keď mala moc cirkev po absurdných obvineniach a cez inkvizičné súdy bolo povraždených mnoho ateistov a ľudí čo mali iné presvedčenie ako oficiálne hlásala cirkev.

 

Ja navrhujem urobme za tým hrubú čiaru a začnime odznovu. Blížia sa sviatky lásky a je tu priestor na to, aby sme si vzájomne odpustili všetky krivdy z minulosti a začali s čistým štítom.

 

Slobodná vôľa je prirodzenou súčasťou človeka. Nemožno ju oddeliť ani od jediného človeka. Každý máme svoju identitu, svoje názory a to čo nás baví, čo sa nám páči. V skutočnosti nemožno nikomu ani najhrubším násilí vnútiť cudzí názor. Pod hrozbami by ich človek deklaroval len na oko, ale v jeho vnútri by sa nič nezmenilo.

 

Z tohto pohľadu aj z humánneho pohľadu bolo obrovskými chybami minulosti násilné ubližovanie veriacim za ich vieru a úplne rovnocenne bolo obrovskou chybou ubližovanie neveriacim alebo inak veriacim za ich nevieru.

 

Ľudstvo urobilo vo svojej histórii veľa dobrého, ale aj množstvo chýb. Násilné prenasledovanie za osobné názory bolo určite hrubou chybou. Takto sa ľuďom ubližovalo úplne zbytočne, pretože vo svojom vnútri si aj tak každý ponechal presvedčenie aké v skutočnosti mal.

 

Dúfam, že sme sa z chýb minulosti poučili a vstupujeme do nového veku. Naučiť sa vzájomne rešpektovať je jednoduché a prospešné. Násilie plodí len ďalšie násilie. Naučme sa neubližovať si a vzájomne sa rešpektovať, takí akí sme. Každý ma právo na svoju integritu a svoje názory.

 

Môžme každý o svojich názoroch rozprávať, prezentovať ich a argumentovať prečo by mali byť správne, ale v konečnom dôsledku musíme rešpektovať názory tých čo s nimi nesúhlasia, ktorí majú jednoducho iné prežitia a iné názory. Nie je to až také ťažké. Ide o to, že ak sami milujeme svoju slobodu – v žiadnom prípade nemôžeme odpierať slobodu názorov niekomu inému!

 

Ide o to, že ak by ste toto ľudia čo i len vyskúšali, myslím si že zažijete len vnútorný pokoj, šťastie a mier.

 

 

Život je krásny a pokojný,

14.06.2024

keď veríme, že vo stvorení platia dokonalé Stvoriteľove zákony a Jeho dokonalá spravodlivosť. Viete ako to chodí v živote, stane sa že vás niekto ohovára, oklame, okradne alebo sa k vám správa nepekne. Keď však verím, že to môžu byť karmické následky z minulých životov, tak je to úplne iné vnímanie. Namiesto hromženia to môžeme pokojne prijať a nenechať si [...]

Vnútorný pokoj.

11.06.2024

Pozrime sa okolo seba. Je úplne bežné, že ľudia sa hádajú aj kvôli maličkostiam. Prečo je to tak? Podľa mňa preto, že sme cítiace bytosti a máme v sebe túžbu po dokonalej spravodlivosti. Zásadný problém je v tom, že väčšina ľudí neverí, že vo svete vo stvorení existuje dokonalá spravodlivosť Stvoriteľova. A tak ľudia často berú spravodlivosť do svojich rúk. [...]

Utrpenie ľudí, kvôli ľudským výmyslom.

03.06.2024

Predstavme si dvoch ľudí. Vznikne nejaký konflikt, hádka. Ten čo ublížil si to nechce priznať alebo si myslí, že bol v práve. A kolotoč vzájomného oplácania sa môže naplno roztočiť. Títo ľudia si vzájomne doubližujú a budú sa nenávidieť. Toto je bežný scenár z tohto sveta. Ale prečo je to tak? 1. Ľudia neveria na Božiu spravodlivosť, okamžite berú [...]

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 16:26

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

Vladimir Putin

Putin nadiktoval štyri podmienky pre začiatok rokovaní s Ukrajinou. Agresorská zostava, odkázal Kyjev

14.06.2024 15:15

Ukrajina sa bráni ruskej vojenskej agresii už 842 dní a invázne sily ovládajú približne pätinu ukrajinského územia.

medveď

Češka si z Oravy spravila safari, nelegálne ulovila medveďa

14.06.2024 14:51

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie za prečin pytliactva v súbehu s prečinom porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Peter Tománek, tománek, čistý deň,

Tománek z kauzy Čistý deň na ďalšie resocializačné zariadenie akreditáciu nedostal

14.06.2024 14:40

O akreditáciu prišlo zariadenie po tom, ako sa konal súd s dvoma bývalými zamestnancami pre sexuálny styk s maloletými chovankyňami.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 578
Celková čítanosť: 1406338x
Priemerná čítanosť článkov: 2433x

Autor blogu

Kategórie