Založ si blog

Výzva na uzmierenie ateistov a veriacich

Mám takú myšlienku prestaňme si ubližovať, začnime sa rešpektovať.

 

Od čias Ježišových ubehlo cca 2000 rokov. V počiatkoch kresťanstva boli mnohí kresťania prenasledovaní, mučení a vraždení iba pre svoju vieru. Potom keď mala moc cirkev po absurdných obvineniach a cez inkvizičné súdy bolo povraždených mnoho ateistov a ľudí čo mali iné presvedčenie ako oficiálne hlásala cirkev.

 

Ja navrhujem urobme za tým hrubú čiaru a začnime odznovu. Blížia sa sviatky lásky a je tu priestor na to, aby sme si vzájomne odpustili všetky krivdy z minulosti a začali s čistým štítom.

 

Slobodná vôľa je prirodzenou súčasťou človeka. Nemožno ju oddeliť ani od jediného človeka. Každý máme svoju identitu, svoje názory a to čo nás baví, čo sa nám páči. V skutočnosti nemožno nikomu ani najhrubším násilí vnútiť cudzí názor. Pod hrozbami by ich človek deklaroval len na oko, ale v jeho vnútri by sa nič nezmenilo.

 

Z tohto pohľadu aj z humánneho pohľadu bolo obrovskými chybami minulosti násilné ubližovanie veriacim za ich vieru a úplne rovnocenne bolo obrovskou chybou ubližovanie neveriacim alebo inak veriacim za ich nevieru.

 

Ľudstvo urobilo vo svojej histórii veľa dobrého, ale aj množstvo chýb. Násilné prenasledovanie za osobné názory bolo určite hrubou chybou. Takto sa ľuďom ubližovalo úplne zbytočne, pretože vo svojom vnútri si aj tak každý ponechal presvedčenie aké v skutočnosti mal.

 

Dúfam, že sme sa z chýb minulosti poučili a vstupujeme do nového veku. Naučiť sa vzájomne rešpektovať je jednoduché a prospešné. Násilie plodí len ďalšie násilie. Naučme sa neubližovať si a vzájomne sa rešpektovať, takí akí sme. Každý ma právo na svoju integritu a svoje názory.

 

Môžme každý o svojich názoroch rozprávať, prezentovať ich a argumentovať prečo by mali byť správne, ale v konečnom dôsledku musíme rešpektovať názory tých čo s nimi nesúhlasia, ktorí majú jednoducho iné prežitia a iné názory. Nie je to až také ťažké. Ide o to, že ak sami milujeme svoju slobodu – v žiadnom prípade nemôžeme odpierať slobodu názorov niekomu inému!

 

Ide o to, že ak by ste toto ľudia čo i len vyskúšali, myslím si že zažijete len vnútorný pokoj, šťastie a mier.

 

 

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305033x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie