Založ si blog

Ježiš: „Duch oživuje, telo nič neosoží. „

Toto je napísané v evanjeliu podľa Jána 6:63. Jednoducho, že naše hmotné telo je len obal a to čo tým telom hýbe v čom je celý náš život je náš duch.

 

V evanjeliách je tiež na viacerých miestach zachytené, že Ježiš často zdôrazňoval – „Ja a Otec sme jedno“. Takže keď Ježiš povedal že duch oživuje, telo nič neosoží, je to to isté ako keby nám to povedal priamo Boh.

 

Ježiš nikdy neklamal. Keby klamal bola by o tom zmienka, pretože zákonníci a farizeji na neho číhali ako supy. Ale máme zachované správy, že sa im to ani jedinký raz nepodarilo. To bol zrejme aj dôvod, prečo sa ho rozhodli zabiť. Pretože ho nedokázali zdiskreditovať, zostala im už len jediná možnosť – podlá a zákerná vražda.

 

Preto sa dnes veľmi čudujem, keď celé ľudské masy hovoria že Boha ešte nikto nevidel ani nepočul – nech sa vraj ukáže. To že sa Boh dokonale prejavil prostredníctvom Ježiša ich už akosi nezaujíma.

 

No a samozrejme milióny ľudí má lepšie znalosti ako nám dal Boh cez Ježiša. Jednoducho duša neexistuje ani posmrtný život. Hoci nám to Boh prostredníctvom Ježiša priamo povedal. To je veľmi zaujímavé až nepochopiteľné.

 

Ja osobne sa radšej budem riadiť podľa toho čo povedal Boh, nie podľa toho čo hovoria ľudia. Moja intuícia mi hovorí, že ten Boh toho zrejme vie „o kúštiček viac“ ako naše „obrovské pozemské kapacity“.

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436457x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie