Založ si blog

Ježiš: „Duch oživuje, telo nič neosoží. „

Toto je napísané v evanjeliu podľa Jána 6:63. Jednoducho, že naše hmotné telo je len obal a to čo tým telom hýbe v čom je celý náš život je náš duch.

 

V evanjeliách je tiež na viacerých miestach zachytené, že Ježiš často zdôrazňoval – „Ja a Otec sme jedno“. Takže keď Ježiš povedal že duch oživuje, telo nič neosoží, je to to isté ako keby nám to povedal priamo Boh.

 

Ježiš nikdy neklamal. Keby klamal bola by o tom zmienka, pretože zákonníci a farizeji na neho číhali ako supy. Ale máme zachované správy, že sa im to ani jedinký raz nepodarilo. To bol zrejme aj dôvod, prečo sa ho rozhodli zabiť. Pretože ho nedokázali zdiskreditovať, zostala im už len jediná možnosť – podlá a zákerná vražda.

 

Preto sa dnes veľmi čudujem, keď celé ľudské masy hovoria že Boha ešte nikto nevidel ani nepočul – nech sa vraj ukáže. To že sa Boh dokonale prejavil prostredníctvom Ježiša ich už akosi nezaujíma.

 

No a samozrejme milióny ľudí má lepšie znalosti ako nám dal Boh cez Ježiša. Jednoducho duša neexistuje ani posmrtný život. Hoci nám to Boh prostredníctvom Ježiša priamo povedal. To je veľmi zaujímavé až nepochopiteľné.

 

Ja osobne sa radšej budem riadiť podľa toho čo povedal Boh, nie podľa toho čo hovoria ľudia. Moja intuícia mi hovorí, že ten Boh toho zrejme vie „o kúštiček viac“ ako naše „obrovské pozemské kapacity“.

 

Štrajkujúci autodopravcovia musia mať jednotné a reálne požiadavky

11.01.2020

Ja osobne oceňujem štrajk autodopravcov, pretože ľudia čo podpisovali zmluvu na mýtny systém už dávno mali sedieť v base a prísť o majetok. Chcem len vyzvať autodopravcov, aby prekonali viac »

Nutnosť samostatnej Európskej armády

05.01.2020

Americká vojenská stragégia je agresívna. Spomeniem nedávnu vraždu iránskeho generála. Naproti tomu európska vojenská stratégia je solidárna, po svete pôsobia európske štáty aj humanitárne. viac »

Abd-ru-schin položil základy tisícročnej ríše

29.12.2019

Keď Ježiš cca pred 2000 rokmi videl aké biedne je to s ľuďmi, aký veľký je náš úpadok a ako sa v ľuďoch Živé slovo ťažko ujímalo, hlboko pohnutý prisľúbil nám poslednú pomoc. Prisľúbil viac »

Indonézia / záplavy /

Silné dažde a záplavy na Madagaskare si vyžiadali najmenej 31 obetí

25.01.2020 21:55

Madagaskarský premiér Christian Ntsay situáciu označil za "národnú pohromu".

Iran

Irán varoval, že dokáže obohatiť urán na akúkoľvek úroveň

25.01.2020 21:34

Pred podpísaním jadrovej dohody vyrábal Irán urán obohatený na 20 percent. Pre výrobu jadrových zbraní je potrebné obohatenie na 90 percent.

Bulgaria Protest Water Crisis

Obyvatelia bulharského mesta Pernik protestovali proti nedostatku pitnej vody

25.01.2020 20:28

Stovky demonštrantov vyzývali vládu na prijatie naliehavých opatrení na odvrátenie humanitárnej krízy, ktorá podľa nich tomuto mestu hrozí.

Väzenie, väzni

Upratovačku odsúdili na 15 rokov za krádež hodiniek marockého kráľa

25.01.2020 19:41

Upratovačka pracovala v kráľovskej rezidencii, kde mala celkovo ukradnúť až 36 luxusných hodiniek.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 383116x
Priemerná čítanosť článkov: 2215x

Autor blogu

Kategórie