Založ si blog

Hovorme o Živom slove nie o dogmatických zlátaninách

Odhadujem že 95 % našej populácie čo sa týka viery pozná len cirkevné dogmy. Biblia samotná poskytuje oporu, pretože sú v nej zaznamenané výroky Boha. Dogmy sú oproti tomu katastrofa – tu úplne vidno, že je to len dielo nedokonalých ľudí.

 

K dispozícii však máme Živé Slovo napísané priamo Božím vyslancom. Pod menom Abd-ru-shin tento vyslanec vlastnou rukou spísal Posolstvo grálu. V diele je vysvetlené všetko čo sa ľudského života týka aj najrôznejšie omyly sú objasnené. Toto je to čo nám Ježiš zasľúbil, čo sme mali v radosti očakávať. Je to evanjelium priamo od Boha, nie z druhej ruky.

 

Zaujíma ma téma posmrtného života a existencie duše, to čo nám aj Ježiš zvestoval. Napísal som na túto tému okolo 100 článkov. Ale je veľmi ťažké viesť vecnú diskusiu na príspevky pod článkami, keď ľudia poväčšine argumentujú cirkevnými dogmami – interpretáciami. Diskusia materialistov s cirkevnými dogmatikmi je absurdná a neplodná. Diskutovať o Živom slove by bolo oveľa prínosnejšie.

 

Živé slovo nájdeme v Biblii, ale ešte oveľa viac v Posolstve grálu. Cítiaci človek by mal rozoznať ten obrovský rozdiel medzi živým slovom a cirkevnými zlátaninami. Živé slovo sa dotýka vášho vnútra, oslovuje priamo vašu dušu – posilňuje a oživuje. Je to pravý pokrm a pravý nápoj, o ktorom hovoril aj Ježiš. Je to to čo naša duša potrebuje. Lebo naše hmotné telo potrebuje hmotný pokrm, ale naša duša potrebuje duchovný pokrm – Živé Slovo od Boha.

 

Kým si ľudia nedajú tú námahu aby spoznali Živé Slovo bude ťažké diskutovať na tému existencie duše a posmrtného života. Slovo pána farára nám na to nepostačí. Všetci sme cítiace bytosti – cítime lásku, bolesť, radosť, sklamanie atď.. Jednoducho máme tento dar. Preto každý kto by sa poctivo namáhal dokáže spoznať Živé slovo od Boha. Ale ak budeme aj naďalej brať za základ cirkevné dogmy – nikam sa neposunieme. Vôbec zaoberať sa cirkevnými dogmami je úplná ničotnosť a strata času. Skúmajme radšej Živé slovo. Toto Slovo od nás vyžaduje námahu a skúmanie. Cirkevné dogmy vyžadujú slepú vieru, skúmanie dokonca zakazujú a vyžadujú absolútne bezmyšlienkovité podriadenie sa týmto dogmám. Tak si ľudia vyberte čo chcete skúmať.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398566x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie