Založ si blog

Reinkarnácia a dokonalosť Božia

Dnes ľudí nezaujíma, že reinkarnácia dokazuje dokonalosť Božiu a že o nej hovoril priamo Boží vyslanec. Ľudia sa radšej budú zaoberať dogmatickými skomoleninami. Zrejme čím väšia ničotnosť, tým lepšie a čím sa dá niečo lepšie spochybniť o to lepšie. Nemusíme potom veriť Bohu a ani žiť morálne.

 

Boží vyslanec hovorí o tom, že spravodlivosť existuje do najjemnejších odtieňov. Hovorí o tom, že máme za sebou už mnoho životov na tejto zemi – a že tieto inkarnácie sú len zlomkom z celého nášho bytia. Takže logicky žijeme aj po pozemskej smrti v iných – jemnohmotných sférach.

 

Každý má presne to čo si zaslúži, aj pomery v ktorých žijeme sú presne to čoho sme hodní. Ak chceme niečo lepšie, my sa musíme stať lepšími. Ale nepôjde to tak rýchlo. Pravdepodobne máme za sebou celé veky bytia. Za ten čas sme museli kadečo povystrájať, čo bolo možno už veľmi dávno a teraz by sme to už neurobili – ale karmické následky nás budú gniaviť kým ich neodpykáme.

 

Ľudia si vytvorili strašný zlozvyk za všetko viniť iných alebo Boha. To je však len prejavom nášho úpadku. Vzchopme sa trochu a skúsme uvažovať aj nad možnosťou, že za všetko si môžeme sami. Viem nie je to veľmi lákavá predstava, asi preto je všemožne potláčaná. Ale to nič nemení na tom, že to môže byť pravda.

 

Ľudia bedákajú ak sa nejaké deti rodia postihnuté, často sa hovorí o nevinných deťoch. Deti sú síce krásne a milé, do istého veku akoby nevinné, ale oni sa rodia aj so svojou karmou. Každý sa rodí do pomerov aké si vybudoval v minulých životoch a v stave aký si zaslúži. Lenže to postihnuté dieťa svojím ťažkým osudom môže počas života odpykať všetku zlú karmu a po smrti stúpať do svetlých výšin, kde bude plnohodnotnou dušou s krásnym telom.

 

O tom to celé je neubližovať druhým, necudzoložiť – k tomuto sme už veky nabádaní. Ale sa nám to nedarí plniť. Máme slobodnú vôľu každý môže robiť čo len chce, ALE odplate sa nevyhne. Oplatí sa potom kradnúť, ubližovať druhým a zabíjať kvôli majetku? No asi nie – ak to na nás aj s úrokami dopadne naspäť. Je to len chytráctvo ľudského rozumu, ktoré nám hovorí, že áno oplatí sa to. Ale čo je to v porovnaní so zákonmi, ktoré držia pokope celé stvorenie. Sám Boh musí tieto zákony dodržiavať, lebo sú to dobré a spravodlivé zákony.

 

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371461x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie