Založ si blog

Ježiš: „Ja a Otec sme jedno. „

Mesiáš, Ježiš, Syn Boží bol Izraelcom zasľúbený. Boh prostredníctvom prorokov dal Židom túto radostnú zvesť. Tesne pred jeho pôsobením ho Ján Krstiteľ ohlasoval. Vyzýval ľudí na pokánie, krstil vodou a hlásal, že kráľovstvo Božie sa priblížilo. Následne videl Ján Krstiteľ Božie znamenie, holubicu nad Ježišom a Ježiša označil za Syna Božieho.

 

A Boh skutočne oslávil svojho Syna. Boh bol s Ježišom keď vracal slepým zrak, uzdravoval chromých atď. To sú veci ktoré pred Ježišom žiadny človek nedokázal urobiť a ani po Ježišovi až do dnešných dní to nedokázal žiadny človek urobiť. To podľa mňa tiež svedčí o tom, že Ježiš nebol obyčajný človek, ale bol skutočne Synom Božím. Naozaj Boh oslávil svojho syna.

 

Toto píšem na obhajobu všetkých veriacich, pretože dnes cítim obrovskú prevahu ateizmu a potláčanie veriacich. Ja rešpektujem všetkých ateistov, sú to takí istí ľudia ako my veriaci. Ale bolo by férové keby aj ateisti rešpektovali veriacich – čo sa dnes deje len minimálne.

 

Ježišove pôsobenie muselo byť niečo výnimočné. Inak by sa nezachovalo 2000 rokov a to dokonca v takom zmysle, že Jeho posolstvo je aktuálne a má čo ponúknuť aj po 2000 rokoch. To je tiež niečo výnimočné. Ktorý človek toto dokázal? To sú fakty, ktoré by mali uznať aj materialisti.

 

Veriaci ľudia vnímajú aj hmotu tak isto ako materialisti. Rozdiel je len v tom, že veriaci vnútorne cítia že existuje duša a Boh, že sa ich Živé slovo prinesené Ježišom priamo od Boha dotklo. Lebo Živé slovo sa nás má prirodzene dotýkať. Rád by som sa dožil doby keď sa budú veriaci a ateisti vzájomne rešpektovať – toto nám veľmi chýba podľa mňa.

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347853x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie