Založ si blog

Ježiš: „Ja a Otec sme jedno. „

Mesiáš, Ježiš, Syn Boží bol Izraelcom zasľúbený. Boh prostredníctvom prorokov dal Židom túto radostnú zvesť. Tesne pred jeho pôsobením ho Ján Krstiteľ ohlasoval. Vyzýval ľudí na pokánie, krstil vodou a hlásal, že kráľovstvo Božie sa priblížilo. Následne videl Ján Krstiteľ Božie znamenie, holubicu nad Ježišom a Ježiša označil za Syna Božieho.

 

A Boh skutočne oslávil svojho Syna. Boh bol s Ježišom keď vracal slepým zrak, uzdravoval chromých atď. To sú veci ktoré pred Ježišom žiadny človek nedokázal urobiť a ani po Ježišovi až do dnešných dní to nedokázal žiadny človek urobiť. To podľa mňa tiež svedčí o tom, že Ježiš nebol obyčajný človek, ale bol skutočne Synom Božím. Naozaj Boh oslávil svojho syna.

 

Toto píšem na obhajobu všetkých veriacich, pretože dnes cítim obrovskú prevahu ateizmu a potláčanie veriacich. Ja rešpektujem všetkých ateistov, sú to takí istí ľudia ako my veriaci. Ale bolo by férové keby aj ateisti rešpektovali veriacich – čo sa dnes deje len minimálne.

 

Ježišove pôsobenie muselo byť niečo výnimočné. Inak by sa nezachovalo 2000 rokov a to dokonca v takom zmysle, že Jeho posolstvo je aktuálne a má čo ponúknuť aj po 2000 rokoch. To je tiež niečo výnimočné. Ktorý človek toto dokázal? To sú fakty, ktoré by mali uznať aj materialisti.

 

Veriaci ľudia vnímajú aj hmotu tak isto ako materialisti. Rozdiel je len v tom, že veriaci vnútorne cítia že existuje duša a Boh, že sa ich Živé slovo prinesené Ježišom priamo od Boha dotklo. Lebo Živé slovo sa nás má prirodzene dotýkať. Rád by som sa dožil doby keď sa budú veriaci a ateisti vzájomne rešpektovať – toto nám veľmi chýba podľa mňa.

 

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Hrádza proti liberalizmu.

07.07.2024

Včera mal premiér prejav, že chce byť hrádzou proti liberalizmu. Konkrétne mal na mysli asi to, aby sa celé Slovensko nestalo LGBTI+ komunitou. Žiaľ mám pre premiéra zlé správy, toto žiadny zákon nezastaví, zastaviť to môžu len ženy. Ženy sú totiž mostom pre inkarnujúcu sa dušu. Pokiaľ je tento most poškodený, pokrivený tak aj to čo po ňom príde je poškodené, [...]

Ježiš, minulé životy a budúce životy.

05.07.2024

V evanjeliu Jánovom je zaujímavá pasáž – kapitola 15: Ježiš – vínny kmeň. Dám niektoré výňatky. „Ja som pravý vínny kmeň a môj Otec je vinohradník. Každú ratolesť na mne, ktorá neprináša ovocie odrezáva a každú ktorá prináša ovocie čistí, aby prinášala viac ovocia.“ „Ak vás svet nenávidí, vedzte že mňa skôr nenávidel ako vás.“ „Keď [...]

SR R2 Mýtna Tomášovce

Pri nehode v okrese Senec hlásia osem zranených, vyslali aj vrtuľník

14.07.2024 11:49

Vodiči hlásia zdržania vo všetkých smeroch.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

Hamas zastavil rokovania o prímerí. Šéf vojenského krídla hnutia údajne prežil útok na humanitárnu zónu v Gaze

14.07.2024 11:01, aktualizované: 11:20

Palestínske teroristické hnutie sa rozhodlo zastaviť aj vyjednávanie o prepustení rukojemníkov.

uzávera, Banská Bystrica

Masové podujatie uzavrie v Banskej Bystrici niektoré zóny. Do mesta prídu účastníci z takmer päťdesiat krajín

14.07.2024 10:00

Veľký športový sviatok vypukne v meste pod Urpínom o niekoľko dní, no už teraz tam museli zaviesť dopravné obmedzenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 587
Celková čítanosť: 1430070x
Priemerná čítanosť článkov: 2436x

Autor blogu

Kategórie