Žiadny pápež sa nemôže rovnať Bohu

V minulosti pápeži skĺzli do tejto myšlienky. Inak by samých seba nenazývali neomylnými a svoje vyhlásenia z pápežského stolca (trónu) by nenazývali neodvolateľnými a neomylnými. Povedzme si úprimne keď pozemský človek nazve nejaké svoje výroky neodvolateľnými to je ťažké slušne aj pomenovať. To je arogantnosť a nadutosť najhrubšieho zrna.

Poďme však zboriť tento mýtus. Z Biblie sa dozvedáme, že Boh stvoril celé svety a všetko živé v nich. Čo dokázali stvoriť pápeži? Dokázali oni stvoriť živú bytosť alebo niečo iné?

A pokiaľ ide o ich neomylnosť. Katolíci sa veľmi radi odvolávajú na apoštola Petra, že sú jeho nasledovníci. Lenže tento Peter hoci bol niekoľko rokov takmer denno denne s Ježišom mnohokrát nerozumel Ježišovým slovám a ako je známe 3 krát ho zaprel. Tak ak nebol apoštol Peter dokonalým, ako už pápeži po ňom mohli byť dokonalými? Pápeži ktorí už mali k dispozícii len starý zákon a jednotlivé evanjeliá.

Abrahám, Mojžiš, proroci a Ježiš to je úplne iná liga. Týmto pápeži nesiahajú ani po členky. Ku nim sa priamo Boh prihováral alebo prostredníctvom nich hovoril. Okolo týchto sa diali veľké veci. Ku ktorému pápežovi priamo prehovoril Boh? No ani k jednému inak by o tom boli napísané celé knihy. Pápeži boli ľudia ako my, hoci mohli byť silne veriaci a oddaní Bohu.

Ak neboli dokonalí pápeži, nemôžu byť dokonalé ani tie dogmy, ktoré vyhlásili z pápežského stolca. Už si toto raz a navždy ujasnime. Týmito dogmami sa dokonca stavajú proti Bohu. Pretože Boh a čistá pravda sú jedno. A ak sa cirkevné dogmy úplne nezhodujú s pravdou, nemôže byť vyžadované ich slepé dodržiavanie. Tieto dogmy sú ako nádor na svätom písme. Sú to ľudské slová a vysvetlenia, ktoré sa nemôžu rovnať s Božím slovom. Pôsobia rušivo a zmätočne a najlepšie by ich bolo čím skôr odstrániť.

Na závisť nie je dôvod.

04.03.2026

Niekto má deti, šťastné manželstvo, zdravie, vyšší plat a sú ľudia, ktorí naopak majú kopu problémov a majú sa jednoducho oveľa horšie. To že sa majú horšie ich trápi. Ich smútok je na mieste, pretože sa máme snažiť posúvať smerom k dokonalosti. ALE ak závidia ostatným, že majú a oni sami nie, TO už v poriadku vôbec nie je. ZÁVISŤ je výplodom ľudského mozgu a [...]

Migrácia, Boh a chorá západná logika.

17.02.2026

Abd-ru-shin píše, že nie je vôbec náhoda kde sa človek narodí. Že tento proces inkarnácie duše do pozemského telíčka sa deje na základe neochvejných zákonov, ktoré Stvoriteľ votkal do tohto stvorenia. Ale neboli by to ľudia, keby nechceli všetko vedieť lepšie. Mnohí ľudia hlavne v západnej Európe hovoria, že nech len prídu migranti zo Sýrie, Afganistanu, Afriky [...]

Green deal a základná logika.

10.02.2026

Chcem len upozorniť na paradox, ktorý sa deje. V Európe máme podľa mňa pomerne moderné fabriky, ktoré sa stále modernizujú a stávajú sa tiež ekologickejšími, pretože je to tu trend. Kvôli rôznym zeleným opatreniam EU sa tunajšie fabriky stávajú drahšími v porovnaní s celosvetovou konkurenciou. A tu nastáva ten PARADOX. Fabriky v EU aj u nás na Slovensku znižujú [...]

okamura tomio

Súd prerušil stíhanie Okamuru, pokračovať bude len s hnutím SPD

19.03.2026 13:40

Prípad sa týka kontroverzných plagátov z kampane pred krajskými voľbami a voľbami do Senátu v roku 2024.

Ropovod / Terminál /

Naftohaz: Na Ukrajinu dorazili zástupcovia EÚ, ktorí majú overiť stav Družby

19.03.2026 13:39

Podľa Ukrajiny sa v médiách v utorok objavila informácia, že 18. marca si ropovod Družba obzrú nezávislí experti z európskych krajín.

americký šahid

Poľsko vyvinie vlastný dron tzv. „poľský Šáhid“

19.03.2026 13:07

Testovanie rôznych riešení by sa malo začať v apríli a Poľsko chce využiť aj skúsenosti ukrajinskej armády pri budovaní vlastných kapacít.

Polícia / Policajné auto /

Dráma v centre Bratislavy: dvojica na Audi prerazila rampu aj kvetináče, polícia po nej pátra

19.03.2026 12:30, aktualizované: 12:52

Dvojica sa v minulosti mala podľa polície dopúšťať majetkovej trestnej činnosti.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 723
Celková čítanosť: 1874559x
Priemerná čítanosť článkov: 2593x

Autor blogu

Kategórie