Založ si blog

Duchovná diktatúra cirkvi sa musí skončiť

To čo sa udialo v cirkvi je šialené. Ježiš hovoril: „ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete“. Takisto keď cítil, že sa blíži jeho pozemská smrť, hovoril svojim učeníkom: Budem prosiť Otca aby vám poslal Pomocníka, Ducha pravdy. On z môjho vezme a uvedie vás do všetkej pravdy.

Tieto 2 výroky Ježiša majú jasný zmysel a nadväznú logiku. Jednoducho ešte ani učeníkom v tom čase Ježiš neobjasnil mnoho vecí a sľúbil nám Pomocníka ktorý nás uvedie do všetkej pravdy. ALE cirkev urobila presne to čo nemala urobiť. Takže čerpať mohli len z čiastočného poznania aj na to použili svoje výklady. To by sa ešte dalo nejako predýchať, keby tieto svoje výklady neoznačili ako jediné správne, neomylné a neodvolateľné.

Tak to je hádam to najhoršie čo mohli urobiť. Predstavte si, že by prišiel teraz ešte raz Ježiš niekde do krajiny, kde je kresťanská cirkev. Ježiš by začal rozprávať z plnosti vedenia a keďže pokročil čas hovoril by aj o veciach, o ktorých ešte pred dve tisíc rokmi v Izraeli nehovoril, lebo ľudia na to vtedy ešte neboli dosť zrelí. Stalo by sa presne to, čo sa stalo Ježišovi v Izraeli, že ho predstavitelia cirkvi spochybňovali a prenasledovali.

Dnes by ho už však nemohli zbabelo zavraždiť lebo je iná doba. Ale predpokladám, že by sa dialo presne to isté. Kňazi a biskupi a pápež by citovali z písiem a dookola by húdli, že to nie je Mesiáš lebo nesedí toto a tamto. Štvali by proti nemu a spochybňovali ho. Pretože veď oni majú v rukách písma. A to ešte nesmiem zabudnúť, že podľa RKC by Ježiš musel prijať cirkevné dogmy, ktoré stanovili ich pápeži predchodcovia. Veď inak to nejde. Podľa súčasného nastavenia by Ježiš musel prijať ich dogmy a vysvetlenia inak by bol falošný prorok. Takto presne to je. Je to totálna absurdita, ja neviem či si to niekto v RKC vôbec uvedomuje. A ak takí aj sú nič sa s tým nedá robiť – lebo tie dogmy sú „neodvolateľné“.

Len problém je v tom, že teraz tu máme zosilnený tlak svetla. Nastáva veľká očista a všetko nesprávne bude zničené. Cirkev ani žiadni jej predstavitelia nemajú v ničom pred Bohom imunitu aj keď si to určite myslia. Na základe tohto predpokladám, že ak sa cirkev dobrovoľne nezriekne týchto svojich výkladov -dogiem, budú tieto zničené iným spôsobom. Jednoducho nie je možné, aby v nastávajúcej dobe zostalo zachované niečo tak zmätočného a absurdného ako sú „neodvolateľné“ cirkevné dogmy.

Všetko mŕtve vo stvorení má byť vzkriesené, aby sa súdilo.

24.09.2021

Abd-ru-schin poukazuje na to, že doteraz sme si to nesprávne vysvetľovali. Nejde o vzkriesenie všetkých mŕtvych ku konečnému súdu, ale o vzkriesenie všetkého mŕtveho v nás. To znamená, že nič nezostane bez pohybu, lebo živá sila, ktorá zosilnená teraz prúdi celým stvorením, nalieha a tlačí, núti všetko do pohybu. Tým zosilnie aj to, čo v nás doteraz odpočívalo [...]

Stabilita štátu

20.09.2021

Je mi skutočne na zvracanie, keď počúvam, že máme nedostatok zdravotných sestier, lekárov alebo iným profesií. To sú tieto demokratické vlády naozaj až tak neschopné? Odsudzuje sa tu komunizmus a robia sa z neho srandy. Ale je fakt, že dokázali aspoň efektívne plánovať a boli sme v mnohých oblastiach sebestační. Nechcem nijako tento režim obhajovať, najhoršie na ňom [...]

Obrovské tajomstvo o ľudskej spravodlivosti.

19.09.2021

Mne to pripadá, že takmer každý túži po spravodlivosti a pohoršuje ho keď sa deje niečo nespravodlivé. Aké percento ľudí vo vašom okolí skutočne túži po spravodlivosti? Budem rád za vaše reakcie. Vzniká tu určité mystérium. Pretože aj keď drvivá väčšina ľudí túži po spravodlivosti, vnímam to tak, že akosi to nevieme dosiahnuť. Ako je to možné? Kardinálny [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 266
Celková čítanosť: 693912x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie