Založ si blog

Duchovná diktatúra cirkvi sa musí skončiť

To čo sa udialo v cirkvi je šialené. Ježiš hovoril: „ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete“. Takisto keď cítil, že sa blíži jeho pozemská smrť, hovoril svojim učeníkom: Budem prosiť Otca aby vám poslal Pomocníka, Ducha pravdy. On z môjho vezme a uvedie vás do všetkej pravdy.

Tieto 2 výroky Ježiša majú jasný zmysel a nadväznú logiku. Jednoducho ešte ani učeníkom v tom čase Ježiš neobjasnil mnoho vecí a sľúbil nám Pomocníka ktorý nás uvedie do všetkej pravdy. ALE cirkev urobila presne to čo nemala urobiť. Takže čerpať mohli len z čiastočného poznania aj na to použili svoje výklady. To by sa ešte dalo nejako predýchať, keby tieto svoje výklady neoznačili ako jediné správne, neomylné a neodvolateľné.

Tak to je hádam to najhoršie čo mohli urobiť. Predstavte si, že by prišiel teraz ešte raz Ježiš niekde do krajiny, kde je kresťanská cirkev. Ježiš by začal rozprávať z plnosti vedenia a keďže pokročil čas hovoril by aj o veciach, o ktorých ešte pred dve tisíc rokmi v Izraeli nehovoril, lebo ľudia na to vtedy ešte neboli dosť zrelí. Stalo by sa presne to, čo sa stalo Ježišovi v Izraeli, že ho predstavitelia cirkvi spochybňovali a prenasledovali.

Dnes by ho už však nemohli zbabelo zavraždiť lebo je iná doba. Ale predpokladám, že by sa dialo presne to isté. Kňazi a biskupi a pápež by citovali z písiem a dookola by húdli, že to nie je Mesiáš lebo nesedí toto a tamto. Štvali by proti nemu a spochybňovali ho. Pretože veď oni majú v rukách písma. A to ešte nesmiem zabudnúť, že podľa RKC by Ježiš musel prijať cirkevné dogmy, ktoré stanovili ich pápeži predchodcovia. Veď inak to nejde. Podľa súčasného nastavenia by Ježiš musel prijať ich dogmy a vysvetlenia inak by bol falošný prorok. Takto presne to je. Je to totálna absurdita, ja neviem či si to niekto v RKC vôbec uvedomuje. A ak takí aj sú nič sa s tým nedá robiť – lebo tie dogmy sú „neodvolateľné“.

Len problém je v tom, že teraz tu máme zosilnený tlak svetla. Nastáva veľká očista a všetko nesprávne bude zničené. Cirkev ani žiadni jej predstavitelia nemajú v ničom pred Bohom imunitu aj keď si to určite myslia. Na základe tohto predpokladám, že ak sa cirkev dobrovoľne nezriekne týchto svojich výkladov -dogiem, budú tieto zničené iným spôsobom. Jednoducho nie je možné, aby v nastávajúcej dobe zostalo zachované niečo tak zmätočného a absurdného ako sú „neodvolateľné“ cirkevné dogmy.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398613x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie