Založ si blog

Opýtajte sa pápeža

Kto nariadil cirkevným predstaviteľom vytvoriť dogmy? Kto poveril cirkev, aby na rôznych konciloch vytvorili zoznam 123 tvrdení, ktoré správny katolík musí prijať ak nechce byť vylúčený z cirkvi a chce ísť do neba?

Keby radšej toto dielo nikdy nevzniklo a my by sme mohli slobodne skúmať Mojžišove knihy, prorokov, celý starý aj nový zákon. Lenže dogmy vznikli. Teraz pôsobia ako železobetónová prekážka alebo laná, ktoré spútavajú všetkých ktorí sa im podrobujú. Dokonalá Božia spravodlivosť nutne spôsobí, že každý kto má na tomto podiel za to aj zaplatí. Cirkev nemôže beztrestne držať akoby v žalári milióny veriacich.

Cirkev mala byť mostom k Bohu, ale stala sa prekážkou medzi ľuďmi a Bohom. Zvlášť body 92, 93 a 94 hovoriace o neomylnosti pápeža, neomylnosti cirkvi a neomylnosti apoštolského zboru a biskupov pri vyučovaní viery sú poriadne za čiarou. Takisto bod 90 hovorí, že cirkev je všetkým ľuďom nutná k spáse. Tak toto je riadna sila. Takže pred existenciou katolíckej cirkvi nebolo možné dosiahnuť spásu?

Z tohto cítim obrovskú drzosť, namyslenosť, povýšenectvo, hlúposť. Tu nemožno absolútne hovoriť o pokore a hľadaní Boha a hľadaní pravdy. Proste cirkev niečo nadiktovala a buď to beriete alebo pôjdete do pekla. Cirkev sa chcela zahrať na Boha, ale bol to veľmi zlý nápad. Toto nebola reč proroka prostredníctvom ktorého hovorí priamo Boh. Dogmy vznikli tak, že sa na koncile zúčastnení cirkevní hodnostári na niečom uzhodli. A toto považovať za nezmeniteľnú pravdu je šialené.

Ak sa tie dogmy v jednom písmenku odlišujú od skutočnej pravdy musia byť rozbité. A vyzerá to, že tam je toho nesprávneho viac. Toto nemá šancu na prežitie. Tí čo budú aj naďalej obhajovať neomylnosť dogiem podľa mňa nezostanú bez následkov. Pretože nič sa nemôže priečiť skutočnej pravde a Bohu. Cirkev v tomto zašla príliš ďaleko. Cirkev je len spoločenstvo ľudských človiečikov. Mali by byť pokorní a hľadať pravdu a nie vyhlasovať svoje názory za neomylnú pravdu.

Preto sa kľudne opýtajte pápeža, že kto dal cirkvi príkaz alebo mandát vytvoriť na konciloch 123 tvrdení, ktoré vnucujú ako neomylnú pravdu? A ak sa už stala chyba, dokedy ešte cirkev dneška bude trvať na diele svojich predchodcov ako na niečom nutnom a neomylnom?

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

24.06.2024

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik ani jedna cirkev nedokáže človeku [...]

Dobré zákony a zlí ľudia.

23.06.2024

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské. Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je [...]

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Matúš Šutaj Eštok

Ministerstvo vnútra dostalo pokutu 90-tisíc eur za odstavenie čurillovcov mimo službu

25.06.2024 20:18

Rezort vnútra sa odvolá voči tomuto rozhodnutiu Úradu na ochranu oznamovateľov.

pellegrini

Pellegrini podpísal prvý zákon vo funkcii. Ide o novelu zákona o vysokých školách

25.06.2024 18:47

Novelou sa upraví prístup k podpore tehotných študentiek a študentov, starajúcich sa o deti do troch rokov.

Czech Republic V4 Petr Fiala

Fiala: Úvahy o obnovení medzivládnych konzultácií so SR sú predčasné

25.06.2024 18:26

Podľa Fialu je dôležité, že vzťahy medzi krajinami sa naďalej rozvíjajú.

Ivan Korčok

Korčok: Slovenská vláda by mala to, čo odsúhlasí v Bruseli, prezentovať aj doma

25.06.2024 17:28

Ivan Korčok reagoval na rokovanie ministrov zahraničných vecí Európskej únie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 1415402x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie