Založ si blog

Môže reálne existovať svet podľa cirkvi?

Vážení veriaci aj neveriaci dávam podnet na zamyslenie. Ak existuje Boh je vôbec možné, aby to celé fungovalo, tak ako hovorí cirkev? Myslím hlavne na odpúšťanie hriechov. Môže byť vôbec reálne, aby táto moc bola v rukách jednotlivých kňazov, biskupov či samotného pápeža? Naozaj si to len predstavte.

Aj keby títo predstavitelia cirkvi boli, tak čistí ako sa len dá, boli by oni naozaj schopní správne posúdiť komu sa smie zlý skutok odpustiť, za akých podmienok a v akom čase? Ešte horšie to vyznie ak kňazov berieme ako ľudí, ktorí robia chyby. A úplne najhoršie by bolo ak títo kňazi, biskupi a pápež podľahnú určitým vplyvom.

Keď Ježiš niečo hovoril, vedel o čom hovorí. A takisto keď Ježiš povedal odpúšťajú sa ti tvoje hriechy, povedal to ako vediaci, ako ten čo je s Bohom jedno a verím tomu, že to povedal len tým ktorí si to skutočne zaslúžili, tým ktorí si svoju vinu odpykali, svoje činy oľutovali a vnútorne sa zmenili.

Ak by totiž predstavitelia cirkvi skutočne mali takú obrovskú moc odpúšťať hriechy iných ľudí, mohlo by dôjsť k tomu, že títo ľudia budú predstaviteľov cirkvi všemožne ovplyvňovať, aby im tie hriechy odpustili. Predstavitelia cirkví sú však len ľudia ako my, nemajú v sebe nič božské, preto neverím ani tomu, že môžu reálne odpúšťať hriechy. Podľa mňa ak by predstavitelia cirkví mohli odpúšťať hriechy iných ľudí, musel by nutne nastať chaos a nerovnováha, čo ale odporuje predstave dokonalého Boha a jeho dokonalej spravodlivosti.

Existujú 3 základné teórie o svete: ateistická, Abd-ru-schinova a cirkevná. Z týchto 3 teórií je tá cirkevná najmenej pravdepodobná v určitých ohľadoch až absurdná. Ateistická predstava o svete má aspoň hlavu a pätu, vychádza z najnovších poznatkov, má sebareflexiu čiže ak sa niečo ukáže, že to vnímali nesprávne priznajú si to. Len vylučuje všetko, čo nevidí okom či prístrojmi. Abd-ru-schinova teória hovorí o samočinne pôsobiacich nepodplatiteľných zákonoch – čo podporuje tézu o dokonalom Bohu a dokonalej spravodlivosti.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398509x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie