Založ si blog

Načo sa vlastne snažiť o svetlé výšiny?

V dnešnej dobe nie je veľmi populárne byť dobrý a slušný. Proste sa to nenosí. Vyzerá to, že drzí darebáci a gauneri sa majú lepšie. Vedia ako v tom chodiť. Lenže aj keď takýto ľudia môžu zaznamenať krátkodobé úspechy, z dlhodobého hľadiska je takéto konanie neudržateľné.

Je tu však oveľa dôležitejší faktor – vlastná existencia človeka. Pozrite sa okolo seba tu v našich končinách všetko podlieha rozkladu. Hemží sa to tu životom, ale všetko neustále vzniká a zaniká, taký je tu na zemi kolobeh života. Toto dokážu vnímať aj materialisti, len oni z nejakého dôvodu hovoria že život je v samotnej hmote. Duchovný princíp však hlása, že hmota je len obal a samotný život sa skrýva v duchovnom (človek) a bytostnom (zvieratá).

Dnes už dobre vieme, že aj planéty podliehajú rozkladu, vieme aj o čiernych dierach ktoré všetko rozomelú a rozmetajú na prach. No a z duchovných výšin je nám zvestované, že aj naša planéta sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Obilie dozrelo = ľudskí duchovia majú už byť zrelí, nastáva čas žatvy a triedenia. Boh ako dobrý hospodár si ponechá len to čo má hodnotu, oddelí zrná od pliev.

Vyzerá to, že celý systém je nastavený tak, že toto všetko sa deje automaticky. Naším cieľom by malo byť stať sa čistými a nebyť zaťažení vinou, aby sme sa mohli doslova povzniesť nad hmotu do jemnejších častí stvorenia. Až napokon doputujeme do raja = časti ktorá už nepodlieha rozkladu. Takto po lopate nám to vysvetľuje Abd-ru-schin, aby sme už konečne pochopili, že žiť poctivo sa oplatí. Ježišovi mnoho ľudí nerozumelo, ale dnes už má byť v tomto jasno, je chcené aby sme tomu konečne chápali. Ak však niektorí ľudia stratili úplne schopnosť porozumieť týmto veciam, stalo sa tak ich vlastným rozhodnutím. Alebo ak napriek všetkému chce ísť človek podľa svojho uváženia, je to jeho vec má na to plné právo, slobodná vôľa je neoddeliteľnou súčasťou každého z nás.

Niektorým ľuďom ich rozumček našepkáva, že tento systém sa dá obísť a keď to dokážu nemusia sa namáhať a môžu si žiť v blahobyte. Kadejakí falšovatelia peňazí, zlodeji, vrahovia, prostitútky a im podobní si myslia akí sú chytrí, že oni ten systém obídu, oklamú a zo všetkými vybabrú. Že proste prídu k veľkému majetku nepoctivo. Pri tomto však spomeniem len Ježišov výrok: „čo vám to osoží, keď aj celý svet získate, ak pritom stratíte svoju dušu?“

Neubližovať druhým pri svojom putovaní svetmi a žiť v čistote to je cesta nahor do večných ríš ducha. To že dnes milióny ľudí tvrdia opak alebo tomu neveria, podľa mňa na tom nič nezmení. Každý je zodpovedný v prvom rade sám za seba. Každý z nás dostal rovnaké dary. Jedným z tých darov je schopnosť vyciťovania = vnútorný hlas = svedomie. Ak tento dar niekto zahrabal alebo úplne potlačil je to jeho vlastná vina. Pretože každý sám má skúmať čo je pravda a čo nie, či existuje duša, Boh a posmrtný život.

Ježiš sem na zem prišiel preto, ako on hovoril, že sme zablúdili. Ale my sme zablúdili v chápaní vo vnímaní, aby sme tomu správne rozumeli. Jednoducho naše názory sa stali nesprávne, falošné. Ježiš prišiel aj napriek tomu, že vedel aké obrovské nepriateľstvo a utrpenie od ľudí ho čaká, a predsa nám priniesol pravé poznanie. Dokonca keď videl, že sa blíži jeho koniec a ako sú na tom ľudia tej doby s chápaním,  prosil Otca, aby nám poslal Pomocníka, Ducha pravdy, ktorí nás uvedie do všetkej pravdy.

Je obrovskou chybou všetkých predstaviteľov kresťanských cirkví, že tohto Pomocníka neočakávali. Oni mali v rukách písma, oni to mali vedieť. Zákonníci, farizeji a Židia celkovo boli v tomto lepší ako my kresťania – oni aspoň Mesiáša očakávali. Dnes sú však už písma prístupné širokej verejnosti. Ten sľúbený Pomocník tu už aj bol a je známy ako Abd-ru-schin. Teraz je len na samotných ľuďoch či sa budú držať svojho vlastného vedenia, cirkevných výkladov alebo začnú skúmať Posolstvo prinesené z výšin od Abd-ru-schina.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398594x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie