Založ si blog

Ako odčiniť zlé myšlienky, slová a činy?

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí ešte nedosiahli dokonalosť, možno vás bude zaujímať ako napraviť svoje pochybenia. Urobiť niečo zlé môžeme myšlienkou, slovom alebo skutkom. Keď nás následne začne hrýzť svedomie, je to jasný signál, že sme urobili niečo nesprávne.

U takéhoto človeka sa môže objaviť potreba ublížiť si, aby tým odčinil to zlé čo urobil. Tu chcem len upozorniť, že toto nie je správna cesta, pretože naše telo je chrám a aj ublížiť sám sebe by bolo zlým konaním.

Ďalšia možnosť je ísť do niektorej cirkvi za predstaviteľom tejto cirkvi, vykonať nejaké cirkevné úkony a požiadať o odpustenie hriechu. Toto je dosť bežné konanie a samotné cirkvi na to nabádajú. Keď však pozrieme do minulosti čo sa dialo s odpustkami, súdny človek toto nemôže považovať za správne. Abd-ru-schin to len potvrdzuje, keď vysvetľuje, že keď aj Ježiš niekomu povedal odpúšťajú sa ti tvoje hriechy, mohlo sa tak stať až po odpykaní viny dotyčného človeka. A keď on ako Syn Boží, videl, že nastalo vyrovnanie, mohol ako ten čo je jedno s Bohom povedať odpúšťajú sa ti hriechy – pretože to bolo reálne.

Ale keďže všetci predstavitelia všetkých cirkví sú len duchovné bytosti a nie sú jedno s Bohom, nemôžu ani vysloviť niečo také, ako odpúšťajú sa ti tvoje hriechy. Oni sami môžu odpustiť len to, čo bolo spáchané voči nich samotným, inak nič. V tomto smere sa už za 2 tisíc rokov napáchalo veľa zla a neprávostí, bolo by to najvyšší čas zrušiť alebo ľudia sami by sa mali toho vzdať ako niečoho nedôstojného, dehonestujúceho Božiu spravodlivosť.

No a tretia možnosť ako napraviť svoje zlé myšlienky, slová a činy je vyvážiť ich dobrými myšlienkami, slovami a činmi – najlepšie ich prevážiť, aby zrazu to dobré prevažovalo. V takomto prípade dôjde podľa Abd-ru-schina k tomu, že síce sa nám budú vracať aj tie zlé následky, ale súčasne sa nám začnú vracať aj tie dobré. Takže tie zlé budú oslabované tými dobrými, ich účinok bude miernejší a jemnejší. Samozrejme pomôže ak si vinu priznáme a tie zlé následky prijmeme vo svojom vnútri so slovami, áno Pane urobil som chybu toto si zaslúžim. Verím tomu, že priznať si chybu je vždy poľahčujúcou okolnosťou či už v pozemskom alebo duchovnom.

Následne takýto človek, ktorý pochybil a zistil, že toto nie je správna cesta môže začať robiť celé reťaze dobrých myšlienok, slov a skutkov. Sám potom zistí aké pomoci a požehnania začnú k nemu prúdiť. Môže sa tešiť z dokonalej spravodlivosti Božej a smerovať svoje kroky do svetlých výšin, kde utrpenie a bieda nemajú svoje miesto.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398506x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie