Založ si blog

Čo sa deje po pozemskej smrti

Najprv dochádza k odlučovaniu duše od pozemského tela. Tu je dobré ak človek nie je príliš viazaný na hmotu, pretože potom je jeho odlučovanie ťažšie a bolestivejšie.

Keď je tento proces ukončený, duša sa uvoľní a pozvolna stúpa alebo klesá presne podľa jej aktuálneho stavu. Abd-ru-schin vysvetľuje, že aj každá duša má svoju váhu. Čím bol človek lepší je aj jeho duša je jemnejšia a tým aj ľahšia, takže môže stúpať nahor – až do prostredia rovnorodej tiaže alebo hustoty a tam zastane, to je jej nový domov. Naopak čím bol človek horší a viac pripútaný na hmotu, je aj jeho duša ťažšia a po uvoľnení samočinne klesá nadol až kým nepríde do rovnorodého prostredia.

Všetko toto sa riadi zákonom tiaže – jednoduchou fyzikou. Nepomôžu žiadne cirkevné odpustky ani posledné pomazanie – jednoducho ide o samočinný dej s maximálnou spravodlivosťou. Je to podobné ako keď korkový štopeľ ponoríte do vody a on vypláva nahor, pretože je ľahší. A naopak dajte na vodnú hladinu železo tak sa ponorí, pretože je ťažšie.

Samozrejme duše ktoré stúpajú alebo klesajú putujú aj k dušiam s podobnými vlastnosťami. Takže tí dobrí prídu k rovnako dobrým a tí zlí k rovnako zlým. A čo je nemenej dôležité existujú úrovne, ktoré podliehajú rozkladu, tak ako to vidíme aj tu na zemi napr. jablko najprv kvet, potom rast, zrelosť, prezretie a zánik.

A sú aj oblasti, ktoré nepodliehajú rozkladu – to je ten spomínaný raj, kde už nehrozí rozklad a ľudský duchovia tam žijú večne v krásnej harmónii. Takže to je vlastne tá pointa, prečo máme byť slušní a dobrí, kvôli týmto zákonitostiam, ktoré ľudstvo neustále tvrdošijne odmieta. Avšak tým, že niečo popierame, to neznamená, že to neexistuje. To je len taká pštrosia politika.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398535x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie