Založ si blog

Peklo je dielom ľudí, nie zariadením Boha

Teraz vám priblížim ako peklo opisuje Abd-ru-schin. Dokonca aj samotné peklo je iba výplodom ľudských duchov. Jestvuje síce a skrývajúc v sebe tiež vážne nebezpečenstvo, spôsobuje strašné utrpenie. Predsa je však celkom závislé od chcenia všetkých tých ľudí, ktorých city privádzajú peklu silu na pretrvávanie z neutrálnej Božej sily. Táto sila spočíva vo stvorení, aby ju ľudskí duchovia používali. Peklo nie je teda žiadne zariadenie Boha, ale je dielom ľudí.

Toto je úplne iné vysvetlenie ako máme v bežnom povedomí. To len ukazuje ako ďaleko sme vzdialení od pravdy a skutočného poznania toho čo sa okolo nás deje.

Pre podrobnejšie vysvetlenie od Boha vychádza neutrálna sila, to znamená ani dobrá ani zlá. Jednoducho tvorivo formujúca sila. Človek túto silu nemá v sebe, on má len kľúč k tejto sile a to schopnosťou svojho cítenia. Je teda správcom tejto tvorivo formujúcej sily, pracujúcej podľa jeho priania. Z toho dôvodu musí skladať účty z tejto správcovskej činnosti. Jednoducho buď človek tvorí dobré alebo zlé, je to len a len jeho zodpovednosť.

Všetci proroci a nakoniec aj Syn Boží sa snažili podobenstvami a náukami priniesť jasno do tejto veci. Ukazovali cestu, po ktorej ľudia majú ísť. Učili ako majú ľudia vyciťovať, myslieť a konať, aby pri tom postupovali správne. Ale bolo to daromné. Ľudia sa ďalej zahrávali s touto ohromnou im zverenou mocou podľa vlastnej ľubovôle. Nedbali na varovania a rady zo Svetla. Nakoniec tým privolajú zničenie a skazu svojich výtvorov a tiež seba samých. Lebo táto sila pracuje celkom neutrálne. Posilňuje dobré aj zlé chcenie ľudského ducha.

Aj Ježiš povedal: „čo sejete, to zožnete!“ Hovoril o tom ako o nevyhnutnej žatve či už dobrého alebo zlého. Preto je na škodu veci keď sa dnes kresťanské cirkvi stavajú proti karmickému zákonu, ktorý zdá sa existuje a pracuje neochvejne a nepodplatiteľne. Každému človeku sa len vracia to, čo vykonal v minulých životoch alebo v tomto živote. Podľa tohto je Boh dokonale spravodlivý a vinu za to ako to dnes vyzerá nesie ľudstvo.

Ľudia majú možnosť vytvárať dobré veci, ktoré pôsobia na jeho blížnych a okolie blahodárne. To znamená, že karmický zákon prinesie to dobré späť aj k pôvodcovi. A naopak ak niekto pácha rôzne neprávosti a ubližuje svojmu okolia, môže len očakávať kedy ho postihnú zosilnené spätné účinky. Čiže čo sám spôsobil sa po čase udeje jemu samotnému len zosilnené. Pretože ten zákon je taký, že sejete jedno semienko ale úroda je niekoľko semienok.

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

24.06.2024

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik ani jedna cirkev nedokáže človeku [...]

Dobré zákony a zlí ľudia.

23.06.2024

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské. Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je [...]

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

Matúš Šutaj Eštok

Ministerstvo vnútra dostalo pokutu 90-tisíc eur za odstavenie čurillovcov mimo službu

25.06.2024 20:18

Rezort vnútra sa odvolá voči tomuto rozhodnutiu Úradu na ochranu oznamovateľov.

pellegrini

Pellegrini podpísal prvý zákon vo funkcii. Ide o novelu zákona o vysokých školách

25.06.2024 18:47

Novelou sa upraví prístup k podpore tehotných študentiek a študentov, starajúcich sa o deti do troch rokov.

Czech Republic V4 Petr Fiala

Fiala: Úvahy o obnovení medzivládnych konzultácií so SR sú predčasné

25.06.2024 18:26

Podľa Fialu je dôležité, že vzťahy medzi krajinami sa naďalej rozvíjajú.

Ivan Korčok

Korčok: Slovenská vláda by mala to, čo odsúhlasí v Bruseli, prezentovať aj doma

25.06.2024 17:28

Ivan Korčok reagoval na rokovanie ministrov zahraničných vecí Európskej únie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 1415392x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie