Založ si blog

Vzájomné tykanie sa šíri ako mor

Ako sa vraví neznalosť zákona neospravedlňuje. Jednoducho je našou chybou ak o niečom nevieme a spôsobíme si utrpenie. Ľudská namyslenosť dosahuje vrchol. S tým ide ruka v ruke aj to, že ľudia si robia čo chcú a myslia si, že sa im nič nemôže stať.

Vzájomné tykanie si medzi ľuďmi sa rozširuje ako mor. Je až nápadné aký veľký tlak medzi ľuďmi je na vzájomné tykanie. Dnes to takmer každému príde normálne. Ale Abd-ru-schin nás upozorňuje, že je to veľmi nebezpečné. Týmto dôverným tykaním si totiž nadväzuje každá duša zväzok schopný pretrvať až za hrob.

S týmto „ty“ nadväzujú sa ihneď určité vlákna od jedného k druhému, ktoré vonkoncom nie sú neškodné. Tieto vlákna môžu zdržiavať dolu aj takých duchov, ktorí by boli schopní vzostupu. Teraz si predstavte, že si tykáte s ľuďmi ktorých neznášate – a tým si ich v podstate na seba viažete. Ak tento energetický proces skutočne funguje, to čo sa dnes deje je šialené.

Človek ktorý ľahkovážne používa tykanie býva často ako plavec pevne držaný neviditeľným hustým porastom vodných rastlín, keď sa ponára na miestach, ktoré nepozná. Raz príde doba, keď budeme oslobodení od tohto nebezpečia, ale zatiaľ by sme sa mali s tykaním zaobchádzať veľmi opatrne. Môže nám to pomôcť skrátiť vzostup ducha o celé tisícročia. Aj keď dnes tomu ešte úplne nerozumieme a zdá sa nám to čudné, Abd-ru-schin nám týmto vedením dáva tú najlepšiu zbraň ako sa vyhnúť popínavému porastu jemnohmotného druhu.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398493x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie