Nie kresťania ale pápeženci, konciláti.

Praví kresťania sú podľa mňa tí, čo uverili v Ježiša Krista a chcú ho nasledovať, chcú žiť podľa jeho učenia. Takže preto správne pomenovanie kresťania od slova Kristus – z latinského christus – pomazaný.

Ježiš nám zanechal návod ako žiť zrozumiteľný aj malému dieťaťu: 1. Nado všetko budeš milovať svojho Boha, 2. Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého. Alebo čo sejete, to zožnete. Potvrdil správnosť Desatora. Takže vieme ako máme žiť. Ježiš tiež povedal, že bude prosiť Otca, aby nám poslal Radcu, ktorý nás uvedie do všetkej pravdy. To preto, aby sme všetkému porozumeli, ako funguje celé stvorenie.

Prví kresťania naozaj nasledovali Ježiša a snažili sa žiť podľa jeho odporúčaní. Častokrát boli dokonca len pre svoju vieru vraždení. V 4. storočí konečne prestali kresťanov prenasledovať a vraždiť, kresťanstvo bolo oficiálne uznané. Zdalo by sa, že nastane pokoj a rozkvet. Ale začali cirkevné koncily, kde sa poprední cirkevní funkcionári opovážili vyhlasovať „nemenné“ a „neomylné pravdy“.

Žiaľ týmto počinom bolo podľa mňa vytvorené nové náboženstvo, nazvime jeho prívržencov podľa ústrednej postavy pápeža – pápeženci alebo podľa ústredného kolektívneho orgánu koncilu – konciláti.

Nakoniec prišiel aj Ježišom prisľúbený Radca a priniesol svetu vysvetlenia o tom ako funguje stvorenie. Ukázalo sa, že jeho učenie sa nezhoduje s dogmatickým učením pápežníkov. Takže logicky pápežníci by sa mali vzdať učenia pápežov a prijať učenia Božieho vyslanca. Ale stalo sa to isté, čo Ježišovi v Izraeli, kde rabíni a veľkňazi označili Ježišove učenie za nepravé. Aj tu pápežníci označili Radcove učenie za nepravé.

Ja to vnímam tak, že pravý kresťan by mal počúvať Ježišom poslaného Radcu. A tí čo chcú zotrvávať na pápežníctve mali by sa prestať nazývať kresťanmi, pretože Ježiš nikdy nepovedal, že ľudia riaďte sa podľa cirkevných koncilov ktoré v budúcnosti vzniknú.

Je to trochu komické aj tragické zároveň, ale tu skutočne vzniklo nové náboženstvo, nová viera. Je len na vás aké meno dáte tejto novej viere a jej prívržencom. Ja by som navrhol pápeženci, konciláti alebo vatikánci. Uvidíme ktoré sa lepšie ujme :-).

Ježiš neprešiel cirkevnou cenzúrou.

11.04.2025

Sú veriaci a cirkevní hodnostári, ktorí vo svojom vnútri cítia, že Stvoriteľ existuje. Cítia tú príťažlivosť a chcú žiť svoje životy podľa Jeho nariadení. To je podľa mňa niečo na čom sa dá stavať a cítim, že je to správne. Otázka však znie boli veriaci a cirkevní hodnostári v časoch Ježiša iní ako tí dnes? Skúste si na to sami odpovedať. Niektorí veriaci [...]

Ublížil som si sám, neublížil mi Stvoriteľ.

03.04.2025

Každý z nás niečo zažívame, porovnávame, učíme sa. Týmto článkom chcem poukázať na nebezpečenstvo materializmu a cirkevného dogmatizmu. Predstavte si teraz vysloveného materialistu, ktorý absolútne neverí na minulé či budúce životy. Ak sa takýto človek dostane do ťažkostí alebo mu niekto ublíži, veľmi ľahko tento človek môže roztočiť obrovskú špirálu [...]

Naše reakcie sú veľmi dôležité.

15.03.2025

Kráčame svojimi životmi a zažívame bežné situácie, pekné situácie ale aj vypäté nepríjemné. Je len na nás samotných ako zareagujeme. Vidíme aj ľudí v našom okolí ako reagujú a môžeme sa z toho aj poučiť. Takisto sa môžeme poučiť z našich vlastným minulých reakcií. Po čase zistíme, že niekedy je lepšie ustúpiť, odísť alebo reagovať pokojne. Utápanie sa v [...]

Greece / Explosion /

V centre Atén vybuchla bomba. Bola nastražená pred kanceláriou hlavnej železničnej spoločnosti

11.04.2025 22:57

Noviny a spravodajská webová stránka krátko pred výbuchom dostali anonymný telefonát.

Greenland / Nuuk / Mette Frederiksen / Mute Egede /

Dánske kráľovstvo vymenovalo Grónčana za svojho prvého veľvyslanca pre Arktídu

11.04.2025 22:02

Kenneth Höegh dosiaľ pôsobil ako vedúci grónskej misie v americkom Washingtone.

Marine Le Penová

Le Penová sa s ďalšími 11 politikmi odvolali proti rozsudku

11.04.2025 21:23

Francúzsku krajne pravicovú političku uznali za vinnú zo sprenevery verejných financií a odsúdili ju na štyri roky odňatia slobody.

Florida / Plane / Crash /

Na Floride sa na diaľnicu zrútilo malé lietadlo s tromi cestujúcimi, nikto neprežil

11.04.2025 20:23

Identita cestujúcich ani príčina havárie nie je dosiaľ známa.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 655
Celková čítanosť: 1615718x
Priemerná čítanosť článkov: 2467x

Autor blogu

Kategórie