Založ si blog

Rešpektujme sa navzájom.

Predstavte si, že vám veľmi chutia šišky s jahodovým džemom, ale niekto vás presviedča, že lepšia je vianočka s maslom a silou mocou vás bude nahovárať, aby ste radšej jedli tú vianočku. Poviete si veď to je absurdné.

Ale presne také niečo sa deje dennodenne pri rôznych názorových nezhodách. Najvypuklejšie je to hádam v debatách o politike. Pri týchto debatách aj tu v diskusiách si ľudia dokážu neskutočne nadávať a slovne si ubližovať. Lenže tieto hádky a urážky sa mi zdajú úplne zbytočné, pretože väčšinou aj tak každý zostáva na svojom stanovisku. Je to ako s tými šiškami s jahodovým džemom, keď ich máte radi jednoducho si ich dáte. Takisto keď vám je nejaký politik sympatický dáte mu svoj hlas bez ohľadu na milión argumentov a urážok od ľudí, ktorí sú proti nemu.

Podobne to vnímam aj v duchovných veciach. Každý sa jednoducho prikláňa k takému duchovnému smeru, ktorý mu je bližší. Môžeme si povedať svoje výhrady a argumenty, ale nemali by sme sa nenávidieť kvôli tomu, že niekto sa rozhodol pre iný typ viery. Jednoducho keď ja chcem, aby moje okolie rešpektovalo moju voľbu moju cestu, mal by som aj ja rešpektovať voľbu iných ľudí.

Nad týmto by sme sa mali ako spoločnosť fakt zamyslieť. Je to podľa mňa len zbytočné plytvanie energiou. Nikomu nepadne dobre keď mu začnú nadávať len preto, že sa riadi hlasom svojho srdca a žije tak ako to cíti. Alebo chceme byť spoločnosť pokrytcov, že budeme klamať o tom čo sa nám páči len kvôli tomu, aby nám naše okolie neubližovalo? To sa mi zdá absurdné, veď posúďte sami. Doprajme svojim blížnym, to čo požadujeme pre seba.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004214x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie