Založ si blog

Boh odpustil Židom zavraždenie Jeho syna.

Keď sa obzriem spätne na udalosti, ktoré sa odohrali myslím si, že Boh skutočne odpustil hrozný čin, ktorý Židia spáchali na Jeho synovi. Boh poslal svojho syna Ježiša k Židom ako najväčší dar aký im vôbec mohol poskytnúť. Oni ho aj túžobne očakávali ako Mesiáša. Avšak zrejme za ten čas čakania si vytvorili o Mesiášovi nesprávnu predstavu. Fatálne zlyhala aj židovská cirkev, ktorá sa akoby cítila Ježišom ohrozená. Namiesto tomu aby sa mu prišli pokloniť a načúvali jeho slovám, snažili sa ho zosmiešniť, štvali proti nemu a chceli ho nachytať záludnými otázkami.

Ich temné dielo sa podarilo dokonať. Ježiša obvinili z bohorúhačstva (už to je zvrátené) zajali ho, opľúvali, posmievali sa mu a bili ho. Nakoniec s pomocou vrieskajúceho davu si vynútili Ježišove ukrižovanie – jeho smrť.

Takže Židia potupili a znevážili syna Božieho. Za to boli podľa mňa oni potupení, znevážení a vraždení pred a počas II. svetovej vojny. Myslím si, že to nebola náhoda. Temno ktoré sa dostalo k moci vykonalo pomstu na Židoch. Židia boli podrobení obrovskej potupe, brutálnemu zachádzaniu a masovému vyvražďovaniu. Bolo zabitých okolo 6 miliónov Židov. Akoby sa splnilo to čo vrieskali pred Pilátom – jeho krv na nás a naše deti. 

Akoby Boh na nich poslal meč. Pri týchto hrozných veciach sa však udiala jedna dobrá. Mnohí čo utekali pred prenasledovaním a smrťou išli do Palestíny. Židia sa začali vracať do zeme zasľúbenej. Nakoniec sa im podarilo obnoviť židovský štát – Izrael. To vnímam ako zmierenie Boha so Židmi. Pretože Židia boli vyhnaní zo zeme zasľúbenej práve po vražde Ježiša a jeho učeníkov, po neúspešných povstaniach proti Rímskej ríši, kde si Židia zvolili svojich falošných mesiášov.

Takže zamyslite sa ľudia. Pozrite sa na realitu a na kázanie kresťanských cirkví. Pomôžu nám cirkevné odpustky, rozhrešenia, 3 Otčenáša a 2 krát ZdravasMária alebo bude nekompromisne platiť Ježišove: „Čo sejete, to zožnete!“? Posúďte sami, že Židia kruto zaplatili za svoju fatálnu chybu. Ale ja osobne verím, že po strašnom utrpení a potupe, ktorú zažili im Jahve odpustil. Židia sú opäť v zasľúbenej zemi, ale zadarmo to nebolo.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004272x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie