Založ si blog

Mienkotvorcovia

Ja by som ich nazval aj betonári súčasného stavu. Je to elita národa a sveta – bohatí, vplyvní, úspešní, krásni ľudia, herci, speváci, športovci alebo niečím iných výnimoční ľudia, cirkev. Vnímam to tak, že majú silný vplyv na názory svetovej populácie. Aj keď je každý človek v tvorení názorov úplne slobodný, predsa len je ovplyvňovaný aj svojím okolím. A toto sú silní, výnimoční ľudia, ktorých spoločenské masy majú radi alebo ich dokonca milujú. Na sociálnych sieťach teraz fungujú influenceri. Takže moderní mienkotvorcovia na internete. Čím viac followerov (sledovateľov), tým úspešnejší je influencer.

Títo mienkotvorcovia majú svoje názory ako funguje svet, či existuje život po smrti, ako treba správne žiť. Rozhodujú o tom čo je normálne, správne a čo už nie. Povedal by som, že majú veľký vplyv na svetové masy ľudí. Len neviem či si uvedomujú, že keď určujú smer majú aj zodpovednosť za tých, ktorých vedú. To už asi nikto veľmi nerieši.

Najhoršie na tom celom je to akú mieru poznania majú títo mienkotvorcovia a ako blízko či ďaleko stoja od pravdy. Sú to väčšinou výnimoční, charizmatickí ľudia špička vo svojom odbore. Lenže ľudské masy by sa mali zamyslieť aj nad tým, do akej miery majú títo influenceri pozanie o fungovaní nášho či záhrobného sveta. Každý jeden človek je však aj tak v plnej miere v konečnom dôsledku zodpovedný za svoje rozhodnutia aj keď sú pod vplyvom mienkotvorcov.

Títo mienkotvorcovia mi pripadajú akoby každý deň liali betón, aby tak fixovali súčasný stav vedomia a poznania spoločnosti. Followeri sa v mnohom stotožňujú so svojimi influencermi. Pripadá mi to, že takto to obidvom stranám vyhovuje. Mienkotvorcovia idú cestou ktorá sa páči sledovateľom a sledovatelia sú radi, že mienkotvorcovia nenarúšajú pokoj a stabilitu, ktorá panuje vo svete.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004260x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie