Založ si blog

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete:

1. Žijeme len teraz jediný krát

Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené prostriedky, prípadne niekomu ublížiť, veď sa to oplatí – treba zabojovať o svoju slávu a pôžitky.

2. Život po smrti pokračuje

Táto teória hlása, že v našom pozemskom tele sídli ešte nejaký duch, že on je ten vlastný život v nás a pozemskou smrťou nič nekončí. V záhrobí nás čaká odmena alebo trest podľa toho ako sme žili. Z tohto pohľadu sa neopláca robiť zlé veci, ubližovať niekomu a podobne. 

A teraz si úprimne odpovedzte sami pre seba, ktorá z týchto 2 základných teórií má vo svete väčší vplyv. Čomu ľudia reálne viac veria a podľa čoho sa teda aj prevažne správajú. Mne osobne to vychádza, že teória číslo 1 zatiaľ vo svete výrazne dominuje napriek tomu, že mnoho ľudí vo svete sa hlási pro-forma k nejakému náboženstvu. Lenže podľa mňa dať pokrstiť dieťa v kostole alebo urobiť si tam svadbu veľa neznamená. Ide o to čo nami reálne hýbe a podľa akých priorít a vzorcov sa správame.

Ľuďom akoby stačili cirkvi a ich dogmy.

24.06.2024

Či už zo strachu pred cirkvami alebo z vlastnej lenivosti, pripadá mi to, že mnoho ľudí sa uspokojí s cirkevnými dogmami a nepotrebujú hľadať pravdu. Akoby ľuďom stačili cirkvi a Stvoriteľa ani nepotrebovali. Cirkvi dnes rozdávajú odpustky aj miesta v raji. Navodzuje to dojem, že všetko je v poriadku. Lenže má to jeden veľký háčik ani jedna cirkev nedokáže človeku [...]

Dobré zákony a zlí ľudia.

23.06.2024

Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že mám na mysli Stvoriteľove zákony a nie tie pozemské. Dnes sa mnohí čudujú prečo sa dejú rôzne nešťastia alebo zlé veci relatívne dobrým ľuďom alebo prečo ak Stvoriteľ existuje sa rodia deti postihnuté ťažkými chorobami. Odpoveď je pomerne jednoduchá karma a minulé životy. Ľudia zvyknú deti nazývať neviniatka, ale to je [...]

Sme smiešni.

18.06.2024

Ak skutočne existuje karma a minulé životy, my ľudia so všetkými svojimi pocitmi nespravodlivosti, závisti, nenávisti, zlosti, prchlivosti sme naozaj smiešni. Pretože ak existuje karma a minulé životy začíname sa tu baviť o tom, že iba žneme, čo sme predtým zasiali. Nemôže byť ani zmienky o nejakej nespravodlivosti a krivde. Ak trpíme je to len dôsledok toho, že sme v [...]

alkohol

Na konzumáciu alkoholu zomrú ročne takmer tri milióny ľudí

26.06.2024 00:08

Do tejto štatistiky je započítané aj šoférovanie pod vplyvom alkoholu, násilie súvisiace s alkoholom a rôzne choroby.

zbrane, zbraň

Prvýkrát v dejinách. Hlavný lekár USA klasifikoval násilie so zbraňami ako zdravotnú krízu

25.06.2024 23:40

Spojené štáty predstavujú výnimočný prípad z dôvodu vysokého počtu zranení a úmrtí spôsobených strelnými zbraňami — najmä pokiaľ ide o deti.

Sunak

Štyria muži vnikli do záhrady britského premiéra. Zadržala ich polícia

25.06.2024 22:54

Organizácia s názvom Youth Demand zverejnila video, na ktorom je vidieť, ako jej člen vykonal veľkú potrebu do jazierka na Sunakovom pozemku.

Matúš Šutaj Eštok

Ministerstvo vnútra dostalo pokutu 90-tisíc eur za odstavenie čurillovcov mimo službu

25.06.2024 20:18

Rezort vnútra sa odvolá voči tomuto rozhodnutiu Úradu na ochranu oznamovateľov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 1415464x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie