Založ si blog

Nenávidíme sa za to že sme rozdielni?

Myslím že budete so mnou súhlasiť, že ako ľudia sme skutočne rozdielni. Každému sa páči iná farba, iný štýl obliekania, iná značka auta, preferujeme iné parfémy atď..

Mne sa tá rozmanitosť páči. Je to ako keď vidíte pestrofarebnú lúku plnú kvetov, ktoré majú iné tvary, farby a vône. Predstavte si, že by ste prešli celý svet a všade by bol iba jeden druh kvetov. To by bolo asi fádne – nuda.

Potom je tu ale na mieste otázka: „Prečo sa tak navzájom nenávidíme za iné politické názory?“. V minulosti tu bol pokus zaviesť jednu politickú stranu. Ale bolo to držané umelo, násilím, jednoducho nebola to pravda a realita.

Ja osobne už ani nemám rád rozprávať niekde v kolektíve o politike alebo hovoriť koho som volil, pretože kohokoľvek volíte, vždy je tu agresívny tábor oponentov, ktorí sa vás snažia presvedčiť, že to som si zle vybral. Ale je to absurdné. To ako by mi dotyčný povedal ako sa mám obliekať, čo mám jesť, aký parfém si mám kúpiť. Pri týchto bežných všedných veciach sa akosi prirodzene rešpektujeme.

Je naozaj také ťažké rešpektovať sa navzájom aj v politickom názore? Tým že niekomu vynadáte a dourážate ho aj tak nezmení svoj politický názor. Tie hádky a nenávistná energia sú podľa mňa úplne zbytočné. Veď keď je niekto taký zlý politik, tak určite v ďalších voľbách neuspeje alebo ak je niekto výnimočný tak naopak je pravdepodobné, že v ďalších voľbách uspeje.

Mali by sme sa sústrediť na tvorenie hodnôt a dobré medziľudské vzťahy, nie na zbytočnú vzájomnú nenávisť, aby sa nám tu spolu lepšie žilo.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436454x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie