Založ si blog

Židovská cirkev zradila Jehovu aj svoj národ.

Čo mali podľa vás robiť židovskí duchovní vodcovia v časoch Ježišových? Podľa mňa je odpoveď jednoduchá, mali Ježiša spoznať ako Mesiáša, počúvať čo im hovorí a podľa toho konať. Niektorí aj uverili, že je Mesiáš, ale väčšina ho odmietla, vraveli že je Belzebubom posadnutý a snažili sa ho verejne zdiskreditovať. Takže zákonníci, farizeji, kňazi čiže ako keby židovská cirkev ako celok Ježiša odmietli ako falošného proroka a vynútili si jeho zabitie, keďže s ním inak nevedeli bojovať.

Ježiš a Otec boli a sú jedno. Čiže židovská cirkev sa postavila proti Jehovovi. Pustošenie Jeruzalema, zničenie chrámu, masakrovanie Židov a ich vyhnanie z Kannánu podľa mňa nebola žiadna náhoda, ale pomsta Jehovu voči tomuto ľudu. Židovský ľud si vytrpel obrovské bolesti kvôli nesprávnemu postoju židovskej cirkvi. Tento ľud bol starostlivo vedený a Stvoriteľ sa tam dal poznať ako v žiadnom inom národe. Nakoniec im dal aj svojho jediného syna, ale oni mu túto obrovskú lásku a opateru oplatili tak, že na Ježiša neustále striehli, ubližovali mu až ho nakoniec dali zákerne zabiť.

Ako sú na tom kresťanské cirkvi v Európe alebo na Slovensku? Abd-ru-shin tu zanechal knihu, v ktorej nás uvádza do všetkej pravdy, presne tak ako to Ježiš vyprosil od Otca a prisľúbil učeníkom. Abd-ru-shin naozaj Ježiša oslávil. Je pravda že neoslávil ľudí, ktorí páchajú neprávosti a neoslávil ani cirkvi. Lenže jeho dielo odpovedá na všetky otázky nášho bytia. Podľa mňa je riešenie jednoduché – kresťanské cirkvi by toto učenie mali prijať, pretože je z vôle Božej. Kresťanské cirkvi však majú tisíce dôvodov a argumentov prečo to neprijímajú. Existujú určite niektorí, čo spoznávajú že dielo je pravé, ale cirkvi ako celok sú proti.

Podľa mňa sa v cirkvách počnúc tou židovskou zakorenil jeden zlozvyk. Kňazi majú určité vedenie a cítia, že Stvoriteľ existuje, študujú písma a snažia sa žiť podľa Božích pokynov. Na základe toho sú voči bežným ľuďom tí čo prikazujú a ukladajú tresty. Lenže mne to pripadá, že sa príliš do tejto úlohy vžili a zabudli na ďalšiu ich povinnosť, že ako prostredníci medzi ľuďmi a Stvoriteľom, musia aj oni poslúchať a to Stvoriteľa. Oni si nemôžu na konciloch hocičo odhlasovať a prehlasovať to za Slovo Božie. Takto to nikdy nefungovalo.

Pripadá mi to, že kňazi sa príliš upli jednostranne na prikazovanie ľudu, ale na to že majú byť poslušní Bohu akosi pozabudli. Dialo sa to v Izraeli kam Stvoriteľ posielal prorokov, ale kňazi a ľud boli často proti nim. Vyvrcholilo to keď sa kňazi postavili proti Ježišovi. Teraz na pokyn Stvoriteľa Abd-ru-shin napísal dielo, ale cirkev je opäť proti tomu aj tu na Slovensku. Vieme už ako dopadli Židia, ktorých nesprávne viedla ich cirkev. Podľa mňa by sme sa z toho mali poučiť, aby sme sa vyhli mnohým utrpeniam.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398569x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie