Založ si blog

Ježišove zmŕtvychvstanie.

Máme tu Veľkonočný čas, pripomíname si Ježišove zmŕtvychvstanie. Pozrime sa čo k tomu píše Abd-ru-shin.

Dokonalý je Boh a Pán! Dokonalá je Jeho vôľa, ktorá je v Ňom a z Neho vychádza, aby dala vzniknúť stvoreniu a udržiavalo ho. Dokonalé sú preto tiež zákony, ktoré Jeho vôľou prenikajú stvorením. Dokonalosť už vopred vylučuje akúkoľvek odchýlku.

Keď Kristus zostúpil na Zem, aby zvestoval Božie posolstvo Pravdy, musel použiť hrubohmotné telo z mäsa a krvi. Aby ho ľudia reálne mohli vidieť a počuť, čo hovorí. Už v tejto skutočnosti by mal každý uvažujúci človek poznať nezmeniteľnosť prírodných zákonov, rovnako tiež v jeho telesnej smrti, ktorá nasledovala po ukrižovaní.

Vzkriesenie tela! Ako môže telo hrubohmotnosti vystúpiť do praduchovnej ríše Boha Otca! Hrubohmotnosť ktorá nedokáže prestúpiť ani do jemnohmotnosti záhrobia. Všetko hrubohmotné, dokonca aj jemnohmotné, podľa večných zákonov prírody, podlieha rozkladu. Výnimky alebo odchýlky v tom nejestvujú, pretože zákony sú dokonalé. Podľa toho ani hrubohmotné telo nemôže po smrti vystúpiť do ríše Otcovej, rovnako ani do jemnohmotného záhrobia, ktoré je tiež podrobené rozkladu! Také odchýlky sú pre dokonalosť Božích zákonov prírody jednoducho nemožnou vecou!

Vzkriesenie hrubohmotného tela sa môže udiať len tu v hrubohmotnosti ako v prípade Lazára a mládenca z Naimu. Obaja mohli byť vzkriesení lebo spojovací povrázok s dušou ešte jestvoval. Na Majstrovo zavolanie duša sa mohla opäť zjednotiť s telom. Ale prechod hrubohmotného tela do iného sveta je nemožnou vecou. Vzkriesenie a vstup do iného sveta v pozemskom tele je absolútne vylúčený a to ako pre ľudí, tak aj vtedy pre Krista! Čiže učeníkom sa musela zjavovať už len Ježišova duša – jemnohmotné telo, čo dosvedčuje aj Biblia, že ho hneď ani nespoznali, bol akýsi iný.

Beda tým ktorí sa zavčasu neprebudia a nevzchopia najprísnejšie skúmať všetko to, čo nazývajú vierou! Ale zatratenie čaká na tých, ktorí túto veľkú biedu zaviňujú! Ktorí ako falošní pastieri zavádzajú svoje ovce do bezútešnej púšte. Nemôže im pomôcť nič iné, než vrátiť ovce späť na pravú cestu. Je pritom ale veľkou otázkou, či na to zostane ešte dosť času. Nech preto každý prv starostlivo skúma sám seba, než začne poučovať svojho blížneho.

Pripadá mi to tak, že som v tomto zrejme vo svojich minulých životoch pochybil. Môže byť, že som bol súčasťou cirkvi a šíril cirkvou vytvorené dogmy. Teraz cítim vnútornú potrebu napraviť svoje chyby a ukázať ľuďom skutočnú pravdu prinesenú Abd-ru-shinom. To je zrejme dôvod prečo píšem tieto články. Prepáčte prosím všetci, ktorých som v minulosti uviedol do omylu, nebojte sa opustiť cirkevné dogmy a prijať Pravdu prinesenú Zhora zo Svetla.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398520x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie