Založ si blog

Sláva Nemcom a nemčine.

Dva krát zaznelo najsvätejšie slovo na tomto svete. Raz to bolo v Izraeli, vtedy Ježiš hovoreným slovom vysvetľoval veci nebeské a snažil sa tento národ priviesť na správnu cestu. Druhý-krát sa to udialo, keď Nemec Oskar Ernst Bernhardt pod menom Abd-ru-shin začal uverejňovať duchovné prednášky. Tieto následne zoskupil a vzniklo dielo Vo svetle pravdy.

Hoci bol Ježiš syn Boží nezanechal nám nijaké spisy napísané jeho rukou. To aj mnohí namietajú, že evanjeliá boli spísané až niekoľko rokov po Ježišovej smrti. Aj keď zápisky si mohli robiť aj priebežne počas Ježišovho života. Ježiš však videl čo sa stane s ním samotným a tiež s jeho učením. Preto ešte pred svojou smrťou poprosil svojho nebeského Otca, aby nám v budúcnosti poslal Radcu. On má z Ježišovho (učenia) vziať a jeho osláviť.

Podľa mňa sa tak stalo v osobe pána Bernhardta. Prednášky aj celé dielo boli písané v nemčine. Kedysi dávno sme zrejme my Slováci alebo Slovania nazvali príslušníkov týchto kmeňov Nemcami, Dojčiakmi – pretože zrejme ešte vtedy nehovorili. Vtedy sme sa zrejme nad nich povyšovali a možno ich aj trochu vysmievali.

Ale Ježiš povedal: „Kto sa povyšuje, bude ponížený a kto sa ponižuje, bude povýšený.“ Na nás sa to krásne naplnilo. Stali sme sa bedármi v područí iných národov a aj dnes ešte výrazne za Nemcami zaostávame. Naopak nemecký národ bol starostlivo pripravovaný na veľkú úlohu a tiež jazyk, ktorým hovoria.

Tak sa stalo, že Nemci a tiež ich jazyk boli výrazne povýšení nad všetky národy. My Slováci, Slovania sme sa stali v dávnych časoch zrejme pyšnými a ako sa vraví pýcha predchádza pád. A veru že sme aj upadli a Stvoriteľ si nevybral náš jazyk, aby ním celému svetu dal svoje Posolstvo.

Naopak Stvoriteľ vyzdvihol vysoko nad všetky národy Nemcov a ich jazyk. Pre celú budúcnosť sveta je Stvoriteľove posolstvo napísané v nemčine. Kto sa bude chcieť zahĺbiť do originálneho výkladu, musí sa tak nutne naučiť nemeckú reč, pretože táto nemecká reč bola starostlivo pripravovaná na túto obrovskú a vznešenú úlohu.

Tak bola pokorená pýcha Slovanov, pretože títo sa v dávnej minulosti zrejme tomuto kmeňu vysmievali a nazvali ho nemým, jeho príslušníkov Nemcami, Dojčiakmi. Hoci bol možno vtedy tento národ ešte nemý, postupne sa vyvíjal. Stvoriteľ našiel zaľúbenie v tomto národe a starostlivo ho viedol, až tento národ prišiel k veľkému rozkvetu. Rovnako priviedol Stvoriteľ k rozkvetu nemčinu a dal v tejto reči celému svetu svoje Posolstvo.

Preto vzdávam úctu Nemcom a nemčine. Patrí im sláva, uznanie a obdiv od celého sveta.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371231x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie