Založ si blog

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné karmické následky, potom dostaneme podľa mňa karmu nášho národa.

V prapočiatkoch našej civilizácie sme na tom mohli byť celkom dobre. Podľa názvu nášho kmeňa = národa Slováci, sa dá vydedukovať, že sme sa medzi prvými naučili vytvárať SLOVÁ = rozprávať. Je dosť možné, že niektoré iné kmene sa od nás učili rozprávať a preberali pomenovania vecí a všetkého iného aj keď to už predsa len vyslovili trochu inak. To sú podľa mňa slovanské národy, ktoré sa domnievam dobrovoľne prijali naše základy slov a oni si ich upravili podľa seba.

Predstavujem si to tak, že náš jazyk sa rozširoval. Problém nastal tam, kde sme chceli násilne poslovenčiť kmene, ktoré to nechceli. Tu sme už podľa mňa porušili Boží zákon a utkali sme si ťažkú a trpkú karmu. Určite sa aj bojovalo a je dosť možné, že sme si nejaké kmene aj podmanili. Lenže v tomto sme takisto porušili prirodzený vývoj iných národov.

A potom to prišlo museli sa na nás valiť jedna pohroma za druhou. Národy ktoré sme si predtým neprávom podmanili, si podmanili nás a správali sa k nám tak ako my predtým ku nim. Vnucovali nám svoju kultúru a svoj jazyk ako mi im predtým, dávali nám vykonávať ťažké práce a drancovali nás.

Toto sa nášmu národu podľa mňa dialo veľmi dlho. Cítim to tak, že sme boli zrazení na kolená, naša pýcha bola preč a museli sme robiť to, čo prikázali národy, ktoré nás ovládali. Máme v sebe pachuť porazeného národa.

1000 rokov nám vládli Rakúšania a Maďari. Buďme Stvoriteľovi vďační, že to nebolo osobite 1000 rokov pod Rakúšanmi a osobite 1000 rokov pod Maďarmi. Potom prišlo obdobie úsvitu Svetla, veľké ríše sa začali rozpadať a bol tu priestor pre vznik samostatných štátov aj pre menšie národy. Vzniklo Československo. Boli sme síce bratské národy, ale aj tu nás o niečo väčší Český národ presviedčal, že sme jeden národ a nie dva. V roku 1968 si nás podmanil aj náš najväčší brat Rusi. Našťastie toto už boli pomerne krátke periódy.

Napokon sme sa dočkali, 1. januára 1993 sa naše stáročné, ba až tisícročia trvajúce sny a túžby splnili a vznikol samostatný štát – Slovenská republika. Zahoďme svoj hnev a zatrpknutosť na svojich utláčateľov. Skúsme sa zamyslieť nad tým, že v dávnej minulosti sme to mohli byť práve my čo sme zneužili svoje silnejšie postavenie a toto isté sme páchali predtým my im.

Lenže sväté Božie zákony každému dávajú to čo on dáva, čo sejete, to zožnete, platí podľa mňa aj pre národy nielen pre jednotlivcov. Preto namiesto nenávisti voči našim predošlým utláčateľom, radšej pomyslime na to, že to bol zaslúžený trest a požiadajme ich o odpustenie a Stvoriteľovi poďakujme, že sme si mohli odpykať svoje predošlé nesprávne konanie a poučiť sa. Dnes už dúfam vieme aké dôležité je pre každý národ, aby mal slobodu a mohol sa vyvíjať podľa svojho cítenia a predstáv, ísť vlastnou cestou.

Veľa sme si vytrpeli kvôli svojim dávnym pochybeniam, teraz vieme čo je dobré a čo zlé, tak sa držme toho dobrého. Ježiš povedal: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“. Podľa mňa sa to dá vzťahovať aj na národy. Tak ako sa má férovo a čestne správať človek k človeku, rovnako férovo a čestne by sa mal podľa mňa správať národ k národu.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371391x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie