Založ si blog

Slovensko – Bohorúhačský národ.

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka.

Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a sú ľudia čo znevažujú Jeho meno, môžu za to očakávať dobrú odmenu? Lebo ľudia sú veľkí hrdinovia keď sú zdraví, úspešní atď.

Problém vidím v tom ako ľudia uvažujú. Zahreším raz nič sa mi nestalo, zahrešil som 100-krát stále nič. Takže logicky z toho vyplýva, že Stvoriteľ neexistuje a môžem hrešiť do omrzenia. Ľudia dávnych dôb videli bytosti prírody a nazvali ich „bohmi“. Problém nastal v tom, že neustálym príklonom k hmote sme prestali vidieť tieto bytosti. Rozum nám logicky hovorí, že keď ich nevidíme, tak neexistujú a sú to len vymyslené báje a legendy.

Logika však hovorí, že načo by si ľudia vymýšľali príbehy, keď ich doba bola bohatá na reálne prežitia. Aj príbeh o Tróji bol bájkou, kým sa nenašli ruiny Tróje. Abd-ru-shin potvrdzuje, že starí „bohovia“ – bytosti nikam nezmizli, to len my ľudia sme ich prestali vidieť.

Aj starí „bohovia“-bytosti vyžadovali od ľudí mravné správanie. Ľudia však mali už vtedy tendencie porušovať mravné zákony. Takže nedbali na týchto „bohov“-bytosti a potom keď na týchto ľudí prišli pohromy tak na nich dokonca začali nadávať zo zlosti. Toto sa príchodom kresťanstva pretrasformovalo na branie Stvoriteľovho mena nadarmo.

Keď sa pozrieme na to kto nadáva a prečo, zistíme že sú to často ľudia čo urobia chyby, ľudia podráždení, nervózni, je to pre ich neschopnosť, zlé rozhodnutia, nešikovnosť alebo takí ktorí kvôli svojej vnútornej zlosti a zlobe nedostávajú podporu zo Svetla. Takže je tu silná snaha zakryť vlastné zlyhania. To je všadeprítomné, ľudia sú slabosi ktorí nenávidia priznať si chybu. Vždy hľadajú možnosť na niekoho alebo niečo sa vyhovoriť, je to až notorické. A keď to nemožno zvaliť na iného človeka tak je tu ešte Stvoriteľ.

Niekto si povie, že sú to len neškodné slová. Ale v knihe Genezis sa píše, že svet vznikol, keď Stvoriteľ vyriekol slová: „Buď Svetlo!“. A moderná veda s dôkazmi o Veľkom tresku veľmi silno podporujú túto teóriu. Takisto si spomeňte či vás niekedy ranili alebo naopak potešili slová. Lebo vyzerá to tak, že hoci ide len o zvuk z našich úst majú slová silu a energiu.

Abd-ru-shin k tomu píše:

Meno vzbudzuje a sústreďuje v človeku pojem! Kto zhanobí meno a opováži sa ho znehodnotiť, ten tým znehodnocuje pojem!

Nemýľte sa však! Konto viny každého jedného, kto v tom zhrešil, je tým na onom svete bez milosti zaťažené! A nie je také ľahké, práve toto odpykať, pretože to prináša ďalekosiahle zlé následky, ktoré sa musia vypomstiť až do tretieho a štvrtého pokolenia, ak sa v tomto reťazci pokolení nenájde človek, ktorý dôjde k poznaniu a postaví sa týmto nešvárom do cesty.“

Táto neresť sa v našom národe rozširuje ako mor. Neviem čo ľudia od toho očakávajú? Veď Ježiš povedal: „Čo sejete, to zožnete!“. Čiže ak druhého pošpiňujete a znevažujete, sám budete pošpinený a znevážený. Potom keď sa stanú tragédie, tak sú ľudia zdesení, rozhorčení a pýtajú sa ako sa toto mohlo stať, PREČO? Ako to Stvoriteľ mohol dopustiť? Áno ten ktorého meno doteraz znevažovali. Čistá absurdita – zbavme sa toho čo najskôr.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371431x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie