Založ si blog

Gembleri duchovne.

Abd-ru-shin povedal, že prijímanie a dávanie musí byť v rovnováhe, že existuje mocný Zákon vo stvorení, ktorý bdie nad tým, že každý dostane len toľko, čo si zaslúži. Pozrime sa teraz čo vedie niektorých ľudí k tomu, že hrajú hazardné hry až kým neprídu úplne o všetko.

Mne to pripadá, že chorobní gembleri preto hrajú do omrzenia, pretože oni majú v sebe silnú túžbu získať obrovský majetok – ALE bez veľkej námahy. Falošný princíp temna im vytvoril príležitosť, aby tieto svoje nesprávne túžby uplatnili a dostali za ne trest. Temno poskytuje nespočetné množstvo príležitostí pre týchto hráčov.

Niekto si zahrá pre pobavenie, minie možno 2, 5 alebo 10€. Tam problém nevidím, lebo ten človek sa drží na uzde a vie, že viac peňazí do toho nemá dávať. Ale sú ľudia, čo takto prichádzajú pravidelne o celé výplaty a niekedy to skončí tak, že prídu o celý svoj majetok. Je to podľa mňa kvôli nesprávnemu vnútornému nastaveniu tohto človeka. Zvyčajne na svoju hráčsku vášeň takýto človek trpko doplatí. Trpký osud ktorý si takto sám zapríčiní, by ho mal prebrať a vrátiť do normálu. Ale ako sa ukazuje ide to ťažko.

Ťažko povedať, či úplný zákaz hazardných hier by bol riešením. Lebo sú ľudia ktorí im umožnia hrať aj nelegálne. Každý ľudský duch má slobodnú vôľu a táto sa po odložení pozemského tela ešte viac uplatňuje. Takže ak sa taký človek nespamätá v tomto pozemskom živote, po smrti ho to zrejme pritiahne presne tam, kde bude môcť uplatniť svoje nesprávne túžby – bez námahy získať veľké majetky.

Keď sa nad tým len logicky zamyslíme. Keď ten gembler chce hrať, tak nech hrá len o nejaké bezcenné papierové žetóny alebo o zápalky. Predstavte si keby tie peniaze ktoré každý mesiac prehrá odkladal na nejaký účet a mal by tam ešte nejaké úročenie. Výsledkom by mohlo byť, že by takýmto počínaním aj prišiel k slušnému majetku. Ale keď to nie sú schopní urobiť, tak sa gembleri budú stále chytať do pascí a budú prichádzať o svoje ťažko zarobené peniaze a majetky. Je to akoby ich prekliatie, kým nepochopia, že sú nesprávne vnútorne nastavení. Ak chcú totiž veľké majetky, môžu ich získať, ale na to potrebujú vynaložiť aj adekvátne veľké úsilie a múdrosť.

Ak niekto závidí boháčovi, robí chybu, lebo Abd-ru-shin vysvetľuje, že každý sa rodí presne do takej rodiny ako si zaslúži. Takže ak sme niekedy mali pocit, že svet je v tomto nespravodlivý, vyzerá to tak, že aj v tomto sme sa opäť mýlili a aj v tomto ako vo všetkom ostatnom panuje dokonalá spravodlivosť. Lebo život prebieha aj v záhrobí, tam sú tiež zaháľači aj tvrdo pracujúci. Do ľudského telíčka sa nerodí nová duša, ale duša s konkrétnym príbehom.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398537x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie