Založ si blog

Slávu Slovanov, odplavil alkohol.

Wikipédia píše, že Slovania sú najpočetnejšou etnickou a jazykovou skupinou v Európe. Rusi dokonca ovládajú celú severnú Áziu. Myslím si, že v dávnej histórii boli Slovania dobrí v pestovaní plodín a chove hospodárskych zvierat. To nám podľa mňa umožnilo pomerne veľké rozšírenie. V dávnych dobách mali ľudia mnohopočetné rodiny, ale bola vysoká úmrtnosť na choroby a hlad. Vyzerá to, že v tých časoch museli byť Slovania pomerne úspešní, dokázali možno lepšie nasýtiť svoje deti ako okolité kmene, národy.

Veľký podiel na úpadku Slovanov má podľa mňa aj nadmerné pitie alkoholu. To tu už s nami musí byť mnoho storočí, dovolím si povedať tisícročí. V takom starovekom Grécku v 9 storočí pred n.l. vzniká literatúra, píšu sa eposy, drámy, komédie, tragédie a tiež sa rozvíja filozofia. Spomeňme mená ako Homér, Sokrates, Platón, Aristoteles, Pitagoras a podobne. Stavajú sa majestátne budovy a umelci tvoria krásne sochy. Už tu Slovania jasne zaostávajú. Nás skôr charakterizujú primitívnejšie stavby – drevenice a podobne, ťažká práca a nadmerné pitie alkoholu.

Pripadá mi to však akoby sme trochu zaspali. Dnes vidíme, že štáty západnej Európy sú oveľa bohatšie ako my. Je to podľa mňa aj o technológiách a efektivite riadenia. Kedysi sme možno dobre zvládli technológiu rastlinnej výroby a chovu zvierat. Dnes jasne vidíme, že v technológiách zaostávame aj v efektivite riadenia štátu.

Aj v dnešných časoch vidno ako je u nás na Slovensku ale aj v iných slovanských krajinách glorifikované pitie alkoholu. Mnoho šikovných, pekných ľudí má kvôli nadmernému pitiu zdravotné problémy a mnohí aj predčasne zomrú. Samozrejme človek ktorý veľa pije, nemá záujem alebo čas sa venovať iným vznešenejším činnostiam a tak slovanské národy podľa mňa časom postupne upadali morálne, kultúrne aj technologicky. Mnohí Slovania sa aj chvália koľko znesú vypiť alkoholu. Ale toto nám skutočnú slávu určite neprinesie, akurát tak zaostávanie a úpadok.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398606x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie