Založ si blog

Čo nám Ježiš priniesol.

Dalo by sa povedať, že priniesol pravdu a poznanie. Odpovedal ľuďom na otázky a hovoril rôzne podobenstvá, aby takto obrazne priblížil ľuďom duchovné dianie. Jeho Otec Boh oslávil Ježiša svojho syna, tým že dal Ježišovi vyháňať démonov, uzdravovať rôzne nemoci a dokonca kriesiť mŕtvych. To svedčilo, že Ježiš bol skutočným, pravým Mesiášom hoci to židovským cirkevníkom nejako nepasovalo.

Kým neprišiel Ježiš mali Židia zákon, ktorý im dal Stvoriteľ prostredníctvom Mojžiša. Boli to rôzne nariadenia, ktoré mali dodržiavať. Potom prichádzali k ľudu izraelskému proroci, ktorí napomínali ľudí, aby sa neodkláňali od Mojžišovho zákona a aby žili čestne a v čistote.

Keď však prišiel Ježiš všetko začalo dávať ešte väčší zmysel. Ježiš hovoril o tom, že kto dodržiava Mojžišov zákon, žije v čistote, pokore a hľadá svojho Boha získa večný život. Takže sa dozvedáme, že hlavným účelom Mojžišovho zákona nebolo ľudí šikanovať, ale išlo o vymedzenie mantinelov, ktorých keď sa budú ľudia držať vojdú do Kráľovstva nebeského a budú mať večný život. To bol hlavný dôvod prečo Stvoriteľ dal Židom prostredníctvom Mojžiša zákon.

Ježiš však hovoril, že mnohí v Izraeli nedodržiavali tento zákon, že nenasledovali Abraháma a Mojžiša. Pretože ak by ich nasledovali a milovali pravdu, poznali by Ježiša a Toho, ktorý ho poslal. Žiaľ nie všetci Ježiša spoznali. V dnešných časoch tiež mnoho ľudí neverí, že Ježiš bol pravý Mesiáš a syn Boží a že to čo hovoril bola pravda.

Ježiš nás varuje pred namyslenosťou a vyzýva k pokore. Hovorí milujte sa navzájom a šiel nám v tom príkladom, pretože nikomu neublížil, naopak mnohým pomohol. Ježiš povedal, že v dome jeho Otca je mnoho príbytkov. Že telo nič neosoží, DUCH oživuje. Nikoho nevylúčil zo spasenia – to len ľudia sa svojou nenávisťou voči Bohu sami vylučovali a vylučujú.

Dôvodom je často to, že si ľudia myslia, že majú väčšie vedomosti ako mal Ježiš. Aj niektorí veľkňazi Izraela dali prednosť vlastnej múdrosti a vieme ako to dopadlo. Oni tiež očakávali Mesiáša, žiaľ Ježiša ktorý verejne hovoril, že je Boží syn dokázali obviniť z Boho-rúhačstva. A on len povedal pravdu, veď nemohol zaprieť, že je z nebies a že je Boží syn, lebo inak by bol klamárom. Dnešní ľudia by podľa mňa mali byť tiež opatrnejší vo svojich požiadavkách a pri vynášaní rôznych súdov, hlavne čo sa týka duchovných vecí.

Nech nám je varovaním, že obyčajný izraelský ľud spoznal Ježiša, ale tí najpovolanejší cirkevná elita Izraela zlyhala a Ježiša zavrhli ako nepravého Mesiáša. Boh videl čo sa stane a je to zachytené aj v starých písmach: „Kameň ktorý zavrhli stavitelia, stal sa uholným (najdôležitejším) kameňom. Pán to urobil a je to divné v našich očiach!“ Niektorí ľudia sa postavili proti Mesiášovi a „porazili ho“. Bolo to však viac na ich škodu ako na škodu Mesiáša a bola to len jedna bitka. Sám Ježiš dodáva: „Preto vám hovorím, že odníme sa vám Kráľovstvo Božie (že ste vyvolený národ) a dá sa národu, ktorý bude prinášať ovocie. Kto padne na ten kameň doláme sa a na koho ten kameň padne, rozdlávi ho.“ Vyzerá to že už nebude viac žiadnej výhovorky pre zlé konanie.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371397x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie