Založ si blog

Ľudské zrkadlá v našom okolí.

Každý z nás máme nejaké okolie. Myslím tým ľudí s ktorými prichádzame do kontaktu – rodinu, priateľov, kolegov a podobne.

Skúsme teraz na chvíľu pripustiť, že existujú minulé životy a pred očami sa nám otvorí úplne nová dimenzia. Títo ľudia ktorých okolo seba máme, majú rôzne povahy, niektorí sú nám milí, iných sa desíme, niektorí nám pomáhajú, iní robia najrôznejšie problémy. Ak teda existujú minulé životy, je možné že týchto ľudí sme v dávnej minulosti ovplyvnili práve MY.

Viem že pre mnohých je to až nepredstaviteľné a ťažko stráviteľné, niekomu to však môže do seba zapadnúť ako chýbajúci diel puzzle. Teraz sa na týchto ľudí pozrime ako na svoje zrkadlá. To čo vidíme ako pekné a dobré v sebe podporujme a naopak to, čo rozpoznávame ako deštruktívne, škodlivé a nepekné to zo seba odstraňujme. Vraví sa, že tento život na Zemi je pre nás veľkou školou – s týmto môžem len súhlasiť a z hľadiska minulých životov to len naberá väčšie rozmery.

Môže byť, že niekoho vo svojom okolí neznášame. Nemali by sme však tým človekom pohŕdať. Nazrime do svojho vnútra, pretože je kľudne možné, že presne takí istí sme kedysi dávno boli aj my, ale sme sa postupom času a vplyvom okolností zmenili. Teraz nám tento človek môže slúžiť ako definitívne utvrdenie, že nová lepšia cesta ktorou sme sa vybrali je správna. Tiež je to možnosť TENTOKRÁT DAŤ TOMUTO ČLOVEKU SPRÁVNY PRÍKLAD!!!

Preto ani nemá veľký význam tomuto človeku sa posmievať alebo ním opovrhovať. Možeme mu radšej dať lásku a porozumenie. A ak pripustíme, že v dávnej minulosti sme mu práve my mohli dať tento zlý príklad, tak je to aj dar mať tu toho človeka aj keď je nám to nepríjemné – úplne sa zbaviť svojej zlej karmy. Teraz stojíme v blízkosti tohto človeka a buďme pevný ako skala v dobrom a peknom správaní. Takto tomu človeku jasne ukážeme aký je náš aktuálny kurz. To či tento človek prijme náš nový kurz a opäť nás bude nasledovať je len a len na ňom. Podľa mňa je určitý diel viny, ktorú si musíme odpykať a potom môžeme ísť ďalej.

Môžeme vo svojom vnútri vysloviť niečo ako: „Prepáč že som ťa v minulosti naučil zlým veciam. Toto čo robíš nie je správne. Mám ťa rád. Ale ja už mám novú cestu, lepšie a krajšie správanie a takto chcem žiť. Aj ty hľadaj lásku a odpustenie, krajšie a lepšie správanie a budeš pokojnejší a šťastnejší.“ Všetko je v pohybe, možno tento človek vo vašej blízkosti zotrvá ešte dlho, možno to bude len krátko. Vstupuje do toho veľa faktorov – ale skutočne všetko sa mení. Predovšetkým majme na pamäti, že hlavne po pozemskej smrti každý pôjde do svojho rovnorodého prostredia – tam už nie je bariéra hmotného tela. Prvoradé je aký sme my samy a to teraz v tejto sekunde, z milosti Božej je možné odpykať si každú vinu, preto sa na svojej ceste nezľaknime ani utrpenia. Zmierniť to utrpenie môže ak začneme do svojho okolia dávať lásku, porozumenie a trochu radosti.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371276x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie