Vážme si svojich kritikov.

Momentálne je situácia taká, že ľudia sú skôr nahnevaní keď ich niekto kritizuje. Pozrime sa však na to podrobnejšie. Predstavme si človeka ktorý sa málo stará o svoju hygienu smrdí jeho telo alebo aj jeho odev. Je dosť nepríjemné takéhoto človeka na to upozorniť, aby sa neurazil. Pritom tým že ho niekto skritizuje za to, že smrdí, že by mal viac dbať na svoju hygienu, mu vlastne pomáha. Tento človek čo zapácha by mal byť nie nahnevaný, ale vďačný za toto upozornenie že smrdí, ktoré si sám nejako neuvedomoval.

Bežne sa deje, že ľudia reagujú útočne a podráždene na kritiku. Pritom objektívna kritika nás vedie k zdokonaľovaniu. Predstavme si toho človeka čo zapácha, že príjme túto oprávnenú kritiku. Začne sa o svoju hygienu poriadne starať. Výsledkom je, že má z toho osoh a radosť aj on sám aj jeho okolie.

Myslím si, že je to na zamyslenie pre nás všetkých. Predpokladám že proces zdokonaľovania je nekonečný. Vyzerá to že objektívna kritika nám v tomto procese len pomáha. Preto by bolo skôr na mieste byť za túto kritiku vďačný a nie hnevať sa na ľudí, čo nás kritizujú. Aj keď priznávam, že je to do istej miery ťažké pre nás.

Pomôcť nepriateľovi.

11.07.2025

Predstavte si, že máte s určitým človekom horšie vzťahy. Dajme tomu v kuse do vás rýpe a vy mu to oplácate a je to proste také nepríjemné. Teraz nastane situácia, že ten človek by potreboval vašu pomoc. Ako zareagovať? Môžeme pustiť z uzdy náš hnev a vychutnať si ako tomu človeku povieme nie. Týmto postojom len utvrdíme v tom človeku zlý postoj voči nám. On si bude [...]

Stretávame svoje chyby minulosti.

07.07.2025

Predstavte si nepríjemnú situáciu v ktorej sa ocitnete. Ste nahnevaní a frustrovaní. Lenže čo keď si za to môžeme my sami. Čo keď sme niekedy v minulosti dali do pohybu sily, ktoré vytvorili takúto nepríjemnú situáciu iným aj nám. To by sme však museli pripustiť existenciu minulých životov. A už toto je pre mnohých nepreklenuteľný problém. Cirkev v tejto veci podľa [...]

Stvoriteľ dáva šancu, niektorí ľudia nie.

03.07.2025

Ježiš hovoril – čo sejete, to zožnete! alebo nevyjdeš odtiaľ kým nezaplatíš do posledného haliera! Všimnite si Ježiš hovorí o absolútnej spravodlivosti, že existuje. Tiež hovorí, že keď sme už niekomu ublížili musíme si to odpykať do posledného haliera. A čo hovoria niektorí ľudia? – tebe už nikdy v živote neodpustím a podobne. Skúsme toto precítiť, [...]

SR Pečovská Nová Ves, Robert Fico

Fico dostal návrh Bruselu, čo Slovensku garantuje po podpore protiruských sankcií. Premiér ho posiela politickým stranám

14.07.2025 21:19

Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť, komentoval premiér Robert Fico hľadanie kompromisu s Bruselom o podpore 18. balíka protiruských sankcií.

rumunsko vlajka

Rumunská vláda ustála hlasovanie o opozičnom návrhu na vyslovenie nedôvery

14.07.2025 20:41

Hlasovanie sa týka balíka fiškálnych opatrení, ktorý má v krajine zvýšiť dane a znížiť tak rozpočtový deficit.

lietadlo, Frankfurt, Nemecko, letisko

Havária malého lietadla na londýnskom letisku si vyžiadala štyri životy

14.07.2025 17:38

Vzlet z letiska Southend neďaleko Londýna smerom do holandského Lelystadu sa skončil tragicky.

Czech Republic Presidential Election

Babiš pred voľbami vydal knihu, ale program tají. Najradšej by vládol sám. A môže inšpirovať Slovensko so zvyšovaním penzií?

14.07.2025 17:00

Čím starší ľudia, o to vyšší dôchodok - jeden z plánov Andreja Babiša. Českí voliči sa však jeho celý program počas leta nedozvedia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 682
Celková čítanosť: 1699320x
Priemerná čítanosť článkov: 2492x

Autor blogu

Kategórie