Založ si blog

Doteraz na zemi víťazilo temno.

Mali by sme konať čestne a poctivo. Keď sa však opýtate ľudí, či sa to skutočne oplatí, tak si málokto bude istý že áno. Prečo je to tak? Bohatí a mocní ľudia si robia čo chcú a často sa im to prepečie. Cirkev rozdáva ľuďom rôzne odpustky podľa vlastného uváženia. Tak potom kde je tu spravodlivosť? Vyzerá to, že dobré kontakty v cirkvi alebo u vplyvných ľudí sú tou cestou.

Ježiš však hovoril: „Ja som cesta, pravda aj život.“ Tiež sa hovorí: „Božie mlyny melú pomaly, ale isto.“ Takže je tu zachytená ľudová stáročiami overená pravda a Ježiš nám tiež hovorí: „Čo sejete, to zožnete!“. Lenže problém vidím v tom, že my ľudia očakávame, že keď niekto urobí niečo zlé, trest príde okamžite. Keď sa tak neudeje, tak vzniká dojem, že žiadna Božia spravodlivosť neexistuje. Myslím si, že v tom máme dosť krátkozraké vnímanie.

Počuli sme o Luciferovi, pánovi temnoty, otcovi klamstva. Počuli sme zvesti aj o Bohu, hlavne na základe toho čo sa dialo v starovekom Izraeli. Židia dostali zákon a Desať Božích prikázaní. Abd-ru-shin píše že medzi Svetlom a temnom sa nachádza obrovská priepasť. Táto priepasť je vyplnená hmotným dielom stvorenia. Čiže my sme tu v hmotnosti a temno nás nabáda konať zlo a Svetlo nás nabáda konať dobro. Rozhodnúť sa však v konečnom dôsledku ako bude konať, musí každý sám.

Doteraz temno na tejto zemi víťazilo. Prišli k nám na pomoc Krišna, Budha, Lao´c, Mohamed, Zoroaster ale po ich odchode (smrti) si ich učenie ľudia prispôsobili podľa seba. K Židom boli posielaní proroci, ale tých často prenasledovali a vraždili. Prostredníctvom Mojžiša dostal vtedajší vyvolený národ zákon, avšak tí istí Židia odvolávajúci sa na Mojžišov zákon dali zabiť Ježiša. Neskôr v nemeckom národe zvíťazil Hitler, davy nadšene hajlovali a išli za ním ako v opojení, hoci v tom čase tam žil a pôsobil Abd-ru-shin.

Na tomto jasne vidno, že temno vždy vedelo zlákať obrovské ľudské masy. Medzi obrovské víťazstvá temna patrí to, že mnoho ľudí dnes ani neverí v existenciu Boha, duše a univerzálnej dokonalej spravodlivosti. Takže mnoho ľudí berie spravodlivosť do svojich rúk a riadia sa prevažne hmotným zákonom rozumu – vyhnúť sa trestu, vybaviť niečo u známych, podplatiť a podobne.

Hitler ponúkol ľuďom hmotné ciele Nemci získali nadvládu na takmer celou Európou a našiel vinníka za všetko zlé Židov. Tých začali nemilosrdne vraždiť, aby tak problém „vyriešili“. Hitler priniesol rasizmus a nacizmus, čo však nemá budúcnosť. Naopak Abd-ru-shin hoci nešli a ani nejdú za nim davy (akoby nezvíťazil) priniesol poznanie obrovskej hodnoty. Toto poznanie ktoré priniesol Abd-ru-shin sa zrejme v budúcnosti stane základom čohosi veľkého. Ľudia sa budú môcť vďaka nemu konečne poriadne zorientovať. Budú na vlastnej koži testovať či je v Abd-ru-shinovom posolstve pravda.

Ak túto pravdu spoznajú, nastane trvalá vláda Svetla a pre temno už nebude na zemi miesta.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398583x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie