Založ si blog

Rozdiel medzi Luciferom a Bohom.

Abd-ru-shin potvrdzuje, že Lucifer je padlým archanjelom. Rozpoltenosť nastala v začiatkoch vznikania všetkého hmotného. Lucifer bol vyslaný podporovať duchovne-bytostné a napomáhať jeho vývoj. V hmotnosti nesplnil túto svoju úlohu v zmysle tvorivej vôle Boha Otca, zvolil si iné cesty, než tie ktoré mu boli vytýčené touto tvorivou vôľou. Zvolil ich podľa vlastného chcenia, ktoré ho napadlo počas pôsobenia v hmotnosti. Zneužil danú mu moc a okrem iného zaviedol princíp pokušenia, namiesto princípu pomáhajúceho podporovania, ktoré znamená to isté ako slúžiaca láska.

Medzi Svetlom a temnom sa nachádza obrovská priepasť. Je vyplnená hmotným dielom stvorenia. Jedine v hmotnosti sa stretávajú svetlé a temné pôsobenia, teda oba protikladné princípy. Ku ktorému princípu sa potom ľudská duša podľa vlastného priania viac prikloní, to rozhodne buď o jej vzostupe ku Svetlu alebo o jej smerovaní nadol k temnu. Lucifer však môže len lákať. Človek ako taký stojí pevnejšie v hmotnom stvorení než Lucifer. Každý človek je tak chránený, že mu je desaťnásobnou hanbou, ak sa dá zvábiť touto, v porovnaní s ním slabšou silou. Mal by uvážiť, že Lucifer sám stojí mimo hmotnosti, zatiaľ čo on je pevne zakotvený na dobre mu známom základe a pôde.

Pripadá mi to, že temno je tu na zemi reprezentované mafiou a ľuďmi vnútorne nečistými, ľuďmi ktorí sú vnútorné zlí a neváhajú klamať a ubližovať. Naopak mi to pripadá, že Stvoriteľ je tu na zemi reprezentovaní ľuďmi čistého srdca, pravdovravnými a takými čo radi láskavo pomáhajú druhým. Mafia už keď vás raz získa nepustí vás dobrovoľne. Keď pre nich robíte špinavosti a rozhodli by ste sa s tým skončiť, musíte rátať že na vás všetko nabonzujú alebo vás rovno zabijú, aby nebol svedok proti nim. Takže sa vytvára ilúzia, že takí ľudia už nemajú šancu.

Ale oni majú šancu, verím že každý z nás má šancu do poslednej sekundy zmeniť sa a nastúpiť pravú cestu. Boh nám hovorí prostredníctvom Budhu alebo Krišnu, že máme dušu, že sa pozemskou smrťou nič nekončí a že aj tá najhoršia karma sa dá odpykať len je to samozrejme náročnejšie a zdĺhavejšie ako odčiniť malú karmu. Sám Ježiš hovorí hriešnici, že tvojich hriechov bolo mnoho, ale pre tvoju veľkú vieru a lásku sa ti hriechy odpúšťajú. Znamená to len jedno, že aj tí najväčší hriešnici majú šancu na večný život v raji. Pre nich to možno bude ťažšia a tŕnistá cesta, ale tú šancu im nikto neberie.

Keď sa Lucifer prihovára k hriešnikom a hovorí im, že už sú stratení klame. Robí to len preto, aby týchto povzbudil páchať ešte väčšie zločiny, aby pokračovali na ceste k vlastnej skaze a nezachránili sa. Abd-ru-shin vysvetľuje, že Lucifer v skutočnosti veľmi dobre pozná Božie zákony a svojimi obeťami, ktoré podľahli jeho pokušeniam a úkladom opovrhuje. Lucifer pociťuje ošklivosť voči nízkosti a surovosti, ktoré tieto jeho obete vkladajú do prejavov jeho falošného princípu. Snaží sa zničiť všetko slabé a pracuje v tomto smere bezohľadne bez lásky.

Z týchto informácií ktoré nám priniesol Abd-ru-shin vyplýva, že jedinou našou nádejou je Boh a že nikdy nie je neskoro vnútorne sa obrátiť. Vďaka Židom máme vedomosť o tom aké sú Božie nariadenia. Vďaka Ježišovi vieme, že Boh vie byť láskavý a odpúšťať. Máme svoje svedomie, vnútorný hlas ktorý nás upozorní keď urobíme alebo chceme urobiť niečo nesprávne.

Boh nariadil partnerskú vernosť, Lucifer svojimi zvodmi strhol ľudí k prostitúcii. Boh nariadil hovoriť a svedčiť pravdu, Lucifer hovorí zachráň sa a klam, nepriznaj sa. Boh hovorí nezabiješ, Lucifer hovorí zlikviduj ľudí čo ťa ohrozujú a budeš bez trestu a tak ďalej. Jednoducho má sa hrať fér nech sa deje čokoľvek. Každý máme v sebe mnohé talenty, každý z nás môže byť užitočný a dosiahnuť úspech aj poctivým konaním.

Neverme materialistom a nespoliehajme sa ani na cirkevné odpustky. Ani sami sebe ublížiť nie je cesta, radšej sa vnútorne nastavme na prijatie odplaty za náš zlý skutok, pretože tá odplata celkom určite príde. Ale sami v hĺbke svojho citu cítime, že jeden zlý skutok by sa mohol dať prekryť tromi dobrými. A ak aj niekto celý život páchal zlé veci, je to podobné akoby mal obrovský dlh. Ale podstatné je to, že ak ten dlh začnem splácať a vytrvám v poctivom splácaní, tak raz ten dlh celkom určite splatím. O to viac, že Ježiš nám zasľúbil večný život. Čiže nemusia zúfať ani tí čo sú vo vysokom veku. Možnosť vytrpieť, odčiniť si zlé skutky totiž na nich čaká aj po pozemskej smrti a aj možnosť konať dobré skutky.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398643x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie