Založ si blog

Jedenie zo stromu poznania.

Tento nám známy dej opísaný v Biblii Abd-ru-shin vysvetľuje nasledovne:

Človek v skutočnosti nemá žiť doteraz zaužívaným spôsobom, ale má byť viacej človekom citu. Tým by vytvoril spojovací článok, potrebný na ďalší rozvoj celého stvorenia. Pretože sa v človeku spája jemnohmotné onoho sveta s hrubohmotným tohto sveta, je mu možné oboje prehliadnuť a oboje súčasne prežívať. Okrem toho má k dispozícii nástroj, ktorý ho stavia na vrchol celého hrubohmotného stvorenia: rozum. Týmto nástrojom je schopný usmerňovať a viesť. Rozum je viazaný na pozemské pojmy priestoru a času ako všetko pozemské. Ale cit (nie pocit) nemá ani priestorové ani časové obmedzenie, lebo prichádza z duchovného.

Takto vyzbrojený človek mohol byť vnútorne spojený s najjemnohmotnejším, ba dokonca vyciťovať i samotné duchovné a predsa žiť a pôsobiť pritom uprostred všetkého pozemského, hrubohmotného. Len človek sám je takto obdarený. Jedine on mal a mohol poskytnúť zdravé a svieže spojenie ako spojovací most medzi svetlými výšinami a hrubohmotnou zemou! Jedine skrze neho mohol v jeho svojráznosti pulzovať čistý život z prameňa Svetla dolu do najnižšej hrubohmotnosti a odtiaľ opäť nahor v najnádhernejšom harmonickom zvratnom pôsobení!

Človek stojí medzi týmito dvoma svetmi ako spojivo, takže sú jeho prostredníctvom skuté do jedného sveta. On však túto úlohu nesplnil. Odlúčil tieto dva svety od seba, namiesto toho, aby ich udržiaval pevne spojené. A to bol jeho pád do hriechu! K tomuto smutnému zlyhaniu človeka mohlo dôjsť preto, že nepoužíval rozum, pochádzajúci iba z zhrubohmotnosti, len ako nástroj, ale úplne sa mu podriadil a povýšil ho na vládcu nad všetkým. Stal sa otrokom svojho nástroja a tým len človekom rozumovým, ktorý sa pyšne nazýva materialistom!

Jedenie zo stromu poznania – nebolo ničím iným, než pestovaním rozumu. S tým bolo spojené odlúčenie od jemnohmotnosti a ako prirodzený následok toho uzavretie raja. Ľudia sa sami vylúčili tým, že sa vinou rozumu celkom priklonili k hrubohmotnému, teda sa ponížili a dobrovoľne si ukovali putá poroby.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398505x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie