Založ si blog

Kedysi som sa hneval na svet, teraz sa hnevám na seba aký som bol hlúpy.

V minulosti vo mne dosť často rezonovalo rozhorčenie nad mnohými vecami, ktoré sa mi zdali nespravodlivé. Podľa mňa určite nie som jediný čo mal také cítenie. Lenže podstatné je z akej podstaty vychádzame. Ak sa pozriem na okolnosti len jedného života, niekedy sa môže zdať, že niekomu sa ubližuje a podobne. Keď však zoberieme do úvahy, že môže existovať karma a minulé životy všetko začína vyzerať inak.

Z pohľadu karmy a minulých životov zrazu aj to najväčšie utrpenie môže byť spravodlivý trest alebo keď sa niekomu ublíži neprávom, je isté že dotyčného páchateľa stihne karma (kár ma – karhaj ma?). Takisto keď sa pýtame prečo sa niekto narodí do materiálne bohatých pomerov, že aká je v tom spravodlivosť? Zrazu z pohľadu minulých životov to začína dávať zmysel, že ten človek sa tam nenarodil náhodou, ale si to zaslúžil svojou húževnatou minulou prácou.

Predstavte si, žeby sme my ľudia proti sebe nebojovali, ale všetku energiu venovali na tvorenie, veď by sme tu mali rajské podmienky. Ľudia by si vzájomne pomáhali. Takých aktivít ako niekoho okradnúť alebo niekomu ublížiť to by sa ľudia doslova báli robiť. Predstavte si koľko peňazí by sa ušetrilo na sudcoch, policajtoch, advokátoch, prokurátoroch, budovách, väzniciach a podobne. Veď na to sa ročne vynakladajú určite slušné sumičky skúste si to prerátať.

Teraz to vnímam tak, že som bol hlúpy, keď som sa hneval na svet a jeho nespravodlivosť. Pretože vyzerá to tak, že tu existuje absolútna spravodlivosť – len my neustále poháňame to koleso ubližovania, utrpenia – paradoxne v snahe bojovať za spravodlivosť. V skutočnosti však keby sme nebojovali a stali sa lepšími ľuďmi, nutným dôsledkom by bolo, žeby sa nám lepšie žilo. Keď totiž ľudia berú spravodlivosť do svojich rúk, nepoznajú dlhé reťaze minulého konania a ak chcú sami trestať, dostávajú sa pod nutný dôsledok karmického zákona.

Priznať si chybu je podľa mňa cnosť. Prijať trest je tiež podľa mňa cnosť. Vyzerá to tak, že najväčší boj, ktorý musíme vybojovať je boj v našom vnútri. Temnu podľa mňa záleží na tom, aby nás rozoštvávalo a aby sme si neustále ubližovali. Ak sa na to pozrieme už aj z materialistického hľadiska – tak je to očividne nesprávna cesta a nie to ak na to pozrieme s pripustením existencie karmy – absolútnej Božej spravodlivosti. 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347818x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie