Založ si blog

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov.

Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu prestrieť červený koberec, vzdať mu úctu a slávu, mali sa tešiť z jeho prítomnosti a prijímať učenie, ktoré priniesol. Aby sme boli korektní niektorí z kňazov, zákonníkov a farizejov aj uverili, že Ježiš musí byť od Stvoriteľa, ale žiaľ očividne ich bola menšina.

Väčšina zákonníkov a farizejov z nejakých dôvodov považovala Ježiša za falošného proroka za Boho-rúhača. Obyčajní ľudia ho vítali a prejavovali mu úctu väčšiu ako im. Dokonca zákonníci a farizeji nedokázali robiť také uzdravenia ako Ježiš. Mohlo im zapnúť, že Ježiš by mohol byť prorokmi zasľúbený Mesiáš. Jednoducho Ježiš ich vo všetkom prevyšoval – škoda že ich nenapadlo, že keď je niekto Boží syn asi logicky prevýši obyčajných ľudí.

V evanjeliách to na viacerých miestach nájdeme, že pozvaní do Ježišovho svetla, na svadbu ženíchovu boli aj zákonníci a farizeji. Zákonníci a farizeji bdeli nad ľudom, aby dodržiavali Mojžišov zákon. Ježiš si však dovolil kritizovať ICH zákonníkov a farizejov. Škoda asi si mysleli, že sú dokonalí a nemajú chyby. Naplnilo sa: „Kto sa vyvyšuje, bude ponížený a kto sa ponižuje (je pokorný), bude povýšený.“

Najväčšia škoda však bola, že väčšina zákonníkov a farizejov začala Ježiša nenávidieť. Akoby súperili s Ježišom o priazeň ľudu. Škoda keby prijali jeho dobre mienenú kritiku a to, že je Mesiáš – mohli sa tiež hriať v jeho svetle a láske. Zákonníci a farizeji striehli na každé Ježišove slovo, chceli ho pred ľuďmi skompromitovať, verejne ho nachytať zákernými otázkami. Zrejme spoliehali na to, že Ježiš je laik a nepozná až tak písma ako oni. Ježiš však poznal písma, tiež bol jedno s Otcom od ktorého tie písma prišli a ani raz nedokázali Ježiša nachytať.

Takže došlo k tomu, že mnohí občania Izraela uverili že Ježiš je prorok alebo Mesiáš, ale väčšina židovského duchovenstva – zákonníci, farizeji, kňazi – dá sa povedať predstavitelia židovskej cirkvi sa celou silou a autoritou svojho úradu postavili PROTI Ježišovi, označilo ho za Belzebubom posadnutého a Boho-rúhača. Keď videli že Ježišovi nedokážu konkurovať, rozhodli sa pre konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského. Rozhodli sa, že musí zomrieť. Ľud izraelský nedokázal tomu zabrániť, podvolil sa duchovenstvu.

A tak spáchal židovský národ najväčšiu chybu vo svojej histórii – vynútili si Ježišovu smrť. Ježiš vedel čo ho čaká, vyjadril to v podobenstve O zlých vinohradníkoch. Zákonníci a farizeji zrejme tušili, že tým Ježiš myslí ich, ale mali vplyv, moc a tak dokonali svoje dielo. V tom podobenstve sa však Ježiš pýta: „Čo urobí pán vinice so zlými sluhami?“ Odpovedali mu: „Zlých bez milosti zahubí a vinicu (Izrael) prenajme iným.“ To sa aj stalo a po vypuknutí židovských povstaní bolo mnoho Židov povraždených a vyhnaných z Palestíny.

Židia mali 2 tisíc rokov, aby spoznali svoj omyl a prosili Hospodina o odpustenie. Možno sa tak udialo u niekoho, ale väčšinová masa Ježiša dodnes neuznala za Mesiáša. Väčšina Židov nespoznala ani Syna človeka, ktorí pôsobil v nemeckom národe. Ani väčšina Nemcov nespoznala Syna človeka a vybrali si za vodcu Hitlera. Žiaľ Hitler bol zvodca a nie pravý vodca. Temno opäť raz triumfovalo. A temno urobilo konečné riešenie židovskej otázky. Vykonali na Židoch brutálnu pomstu – holokaust – spaľovanú obetu.

Možno to mohlo celé prebehnúť inak keby si Židia za tých 2 tisíc rokov priznali chybu a prosili Jahveho o odpustenie. Zrejme by to celé prebehlo úplne inak, keby Nemci jasali nad Abd-ru-shinom a nie nad Hitlerom. Židia túžili po Mesiášovi, ktorí ich zhromaždí do boja pri Rimanom a Nemci túžili po vodcovi, ktorý s nimi dobije mnohé národy – proste príliš pozemské ciele a predstavy. Ako sa vraví keby bolo keby, boli by sme v nebi. Jednoducho bol určitý stav ľudstva, určitý vnútorný stav Židov aj Nemcov. Oni urobili rozhodnutia – a prišli katastrofálne následky. Jediné pozitívne na tom všetkom je, že Židia majú po všetkých tých hrôzach opäť vlastný národ v krajine, ktorú kedysi dávno prisľúbil Jahve Abrahámovmu potomstvu.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347843x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie