Založ si blog

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov.

Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu prestrieť červený koberec, vzdať mu úctu a slávu, mali sa tešiť z jeho prítomnosti a prijímať učenie, ktoré priniesol. Aby sme boli korektní niektorí z kňazov, zákonníkov a farizejov aj uverili, že Ježiš musí byť od Stvoriteľa, ale žiaľ očividne ich bola menšina.

Väčšina zákonníkov a farizejov z nejakých dôvodov považovala Ježiša za falošného proroka za Boho-rúhača. Obyčajní ľudia ho vítali a prejavovali mu úctu väčšiu ako im. Dokonca zákonníci a farizeji nedokázali robiť také uzdravenia ako Ježiš. Mohlo im zapnúť, že Ježiš by mohol byť prorokmi zasľúbený Mesiáš. Jednoducho Ježiš ich vo všetkom prevyšoval – škoda že ich nenapadlo, že keď je niekto Boží syn asi logicky prevýši obyčajných ľudí.

V evanjeliách to na viacerých miestach nájdeme, že pozvaní do Ježišovho svetla, na svadbu ženíchovu boli aj zákonníci a farizeji. Zákonníci a farizeji bdeli nad ľudom, aby dodržiavali Mojžišov zákon. Ježiš si však dovolil kritizovať ICH zákonníkov a farizejov. Škoda asi si mysleli, že sú dokonalí a nemajú chyby. Naplnilo sa: „Kto sa vyvyšuje, bude ponížený a kto sa ponižuje (je pokorný), bude povýšený.“

Najväčšia škoda však bola, že väčšina zákonníkov a farizejov začala Ježiša nenávidieť. Akoby súperili s Ježišom o priazeň ľudu. Škoda keby prijali jeho dobre mienenú kritiku a to, že je Mesiáš – mohli sa tiež hriať v jeho svetle a láske. Zákonníci a farizeji striehli na každé Ježišove slovo, chceli ho pred ľuďmi skompromitovať, verejne ho nachytať zákernými otázkami. Zrejme spoliehali na to, že Ježiš je laik a nepozná až tak písma ako oni. Ježiš však poznal písma, tiež bol jedno s Otcom od ktorého tie písma prišli a ani raz nedokázali Ježiša nachytať.

Takže došlo k tomu, že mnohí občania Izraela uverili že Ježiš je prorok alebo Mesiáš, ale väčšina židovského duchovenstva – zákonníci, farizeji, kňazi – dá sa povedať predstavitelia židovskej cirkvi sa celou silou a autoritou svojho úradu postavili PROTI Ježišovi, označilo ho za Belzebubom posadnutého a Boho-rúhača. Keď videli že Ježišovi nedokážu konkurovať, rozhodli sa pre konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského. Rozhodli sa, že musí zomrieť. Ľud izraelský nedokázal tomu zabrániť, podvolil sa duchovenstvu.

A tak spáchal židovský národ najväčšiu chybu vo svojej histórii – vynútili si Ježišovu smrť. Ježiš vedel čo ho čaká, vyjadril to v podobenstve O zlých vinohradníkoch. Zákonníci a farizeji zrejme tušili, že tým Ježiš myslí ich, ale mali vplyv, moc a tak dokonali svoje dielo. V tom podobenstve sa však Ježiš pýta: „Čo urobí pán vinice so zlými sluhami?“ Odpovedali mu: „Zlých bez milosti zahubí a vinicu (Izrael) prenajme iným.“ To sa aj stalo a po vypuknutí židovských povstaní bolo mnoho Židov povraždených a vyhnaných z Palestíny.

Židia mali 2 tisíc rokov, aby spoznali svoj omyl a prosili Hospodina o odpustenie. Možno sa tak udialo u niekoho, ale väčšinová masa Ježiša dodnes neuznala za Mesiáša. Väčšina Židov nespoznala ani Syna človeka, ktorí pôsobil v nemeckom národe. Ani väčšina Nemcov nespoznala Syna človeka a vybrali si za vodcu Hitlera. Žiaľ Hitler bol zvodca a nie pravý vodca. Temno opäť raz triumfovalo. A temno urobilo konečné riešenie židovskej otázky. Vykonali na Židoch brutálnu pomstu – holokaust – spaľovanú obetu.

Možno to mohlo celé prebehnúť inak keby si Židia za tých 2 tisíc rokov priznali chybu a prosili Jahveho o odpustenie. Zrejme by to celé prebehlo úplne inak, keby Nemci jasali nad Abd-ru-shinom a nie nad Hitlerom. Židia túžili po Mesiášovi, ktorí ich zhromaždí do boja pri Rimanom a Nemci túžili po vodcovi, ktorý s nimi dobije mnohé národy – proste príliš pozemské ciele a predstavy. Ako sa vraví keby bolo keby, boli by sme v nebi. Jednoducho bol určitý stav ľudstva, určitý vnútorný stav Židov aj Nemcov. Oni urobili rozhodnutia – a prišli katastrofálne následky. Jediné pozitívne na tom všetkom je, že Židia majú po všetkých tých hrôzach opäť vlastný národ v krajine, ktorú kedysi dávno prisľúbil Jahve Abrahámovmu potomstvu.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436372x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie