Založ si blog

Ľudské energetické polia.

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma.

Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime voľný čas. Pritom prichádzame do styku s určitými ľuďmi. My ovplyvňujem ich a oni nás do istej miery alebo sú to aspoň nejaké podnety ku ktorým zaujímame stanovisko. Cítime čo z toho čo nás obklopuje sa nám páči, čo menej a čo vôbec.

To čo sa nám páči by sme mali podporovať – rozmnožovať a naopak to čo sa nám nepáči voči tomu sa bránime a snažíme sa to eliminovať. Pritom je podľa mňa dôležité uvedomiť si, že oplácaním – rozmnožujeme. Pretože ak si niečo čo sa nám nepáči predstavíme ako zhnité jablko, tým že si toto zlé konanie s niekým oplácame, akoby sme dávali na kôpku stále nové zhnité jablká – jednoducho ich počet narastá.

Naopak ak si navzájom oplácame niečo pekné, dobré čo nás teší a robí radosť nám aj ľuďom ktorým to oplácame, je to akoby sme na kôpku hromadili krásne, šťavnaté chutné jablká najrôznejších vôní a chutí.

Jednoducho to zlé ktoré k nám prichádza by sme sa mali snažiť do istej miery absorbovať, brániť sa proti tomu, ale snažiť sa to neoplácať. Z karmického hľadiska je možné aj to, že konanie ktoré prichádza teraz od niekoho ku nám a nepáči sa nám, mohlo vzniknúť tak, že v minulých životoch sme my sami konali toto čo sa nám teraz nepáči dotyčnému človeku.

Vtedy ako páchatelia sme nepociťovali ujmu z takéhoto konania. Ale teraz ako obete intenzívne preciťujeme nesprávnosť takého konania. Tu by dával zmysel aj Ježišov výrok s ktorým som si dlho lámal hlavu: „Milujte svojich nepriateľov“. Ježiš nepovedal nič len tak. A podľa mňa to, že tento výrok dáva zmysel vtedy ak pripustíme existenciu minulých životov a karmy netreba slepo ignorovať, ale slobodne o tom uvažovať. Veď Ježiš povedal aj: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“.

Teraz je tu však doba kedy by sme to už mali byť schopní zniesť. Preto ak na chvíľu dáme bokom cirkevný a tiež materialistický dogmatizmus začnú zrazu jednotlivé čiastočky – Ježišove výroky a podobne – do seba krásne zapadať ako nádherný obraz z puzzle.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1348013x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie