Založ si blog

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami.

Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní pracovať aj za nižšie mzdy, pretože o toto povolanie majú naozaj veľký záujem.

Naopak táto krajina X má problémy získať mladých ľudí na upratovacie práce. Staršie ročníky pomaly odchádzajú do dôchodku a mladým veľmi nevonia čistiť záchody a podobne. Firmy v krajine X musia lákať upratovačov a upratovačky. Keďže v krajine X neexistuje prílev migrantov, sú firmy neustále nútené zvyšovať platy upratovačom a upratovačkám. Zašlo to až do extrému a médiá v krajine X píšu: „upratovačky zarábajú viac ako lekári“.

Tento článok som si vymyslel len na ilustráciu toho, že podľa mňa platí, že prebytok záujemcov spôsobuje znižovanie platov v hociktorej profesii a naopak nedostatok záujemcov dvíha platy v hociktorej profesii. Na Slovensku mi to pripadá, že došlo za 30 rokov k veľkému zanedbaniu zdravotníctva aj tým, že mladým ľuďom nebolo umožnené študovať medicínu vo väčšom počte. Štát akoby si nevedel zrátať koľko zdravotníckeho personálu potrebuje. Alebo sme až tak neschopní – že naozaj nedá sa?

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Mnoho ľudí chce zmeniť svet k lepšiemu.

07.09.2023

A pritom by stačilo urobiť niečo oveľa nepatrnejšieho, zmeniť k lepšiemu jediného človeka – seba samého.

Bratislava polícia Dúbravka

Muž v Dúbravke začal strieľať z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočník je mŕtvy

28.09.2023 07:00, aktualizované: 08:35

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina 'reštartuje' ministerstvo obrany. Z troch nových námestníkov sú dve ženy

28.09.2023 06:20, aktualizované: 08:28

Ukrajina robí zmeny na ministerstve obrany. Po nástupe nového ministra Umerova mení aj námestníkov.

USA, Petr Kellner, Aljaška vrtuľník, havária

Príčinou nehody, pri ktorej zahynul český miliardár Kellner, bola zrejme chyba pilota

28.09.2023 06:04

Pravdepodobnou príčinou nehody vrtuľníka, pri ktorej v roku 2021 na Aljaške zahynul český miliardár Petr Kellner a ďalší štyria ľudia, bola chyba pilota.

kamikadze dron Hunter 2-S

Nevídaná kombinácia: Estónske robotické vozidlo je vyzbrojené arabskými kamikadze dronmi

28.09.2023 06:00

Je to prvá takáto kombinácia na európskom kontinente – pozemné robotické vozidlo schopné vypúšťať kamikadze drony. Postarali sa o ňu Estónsko a Spojené arabské emiráty.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192000x
Priemerná čítanosť článkov: 2346x

Autor blogu

Kategórie