Založ si blog

Nevoliť nie je riešenie.

Rozumiem tomu, že ľudia sú frustrovaní a že majú na politikov tie najvyššie očakávania. Je správne mať tieto očakávania, ale mali by sa čelom postaviť aj realite. Jednoducho je len určitý počet politických subjektov, do politiky sa mnohí nehrnú. Dôvodom môže byť aj to, že ste potom pod nepríjemným drobnohľadom médií a celej spoločnosti.

Úroveň kandidujúcich strán je aj obrazom našej spoločnosti. Opäť by sme nemali zatvárať oči pred realitou. Tí politici sú jedni z nás, nie sú to mimozemšťania. Jednoducho povedané aká je spoločnosť, takí sú aj politici.

V parlamentných voľbách v roku 2020 bola volebná účasť 65,8%. Vyhrala strana so ziskom 25,02%. Z toho jasne vyplýva, že ak by prišli voliť, tí čo neboli voliť a volili by tú istú politickú stranu, tak táto by vyhrala so ziskom 34,2%. Chcem len poukázať na to, že mnohí si povedia, že môj jeden hlas nezaváži.

Úplne chápem, že pre mnohých je zo súčasnej ponuky politických strán ťažké vybrať si. Na každej strane nám môže niečo prekážať. Podľa mňa je však lepšie rozhodnúť sa voliť stranu, ktorá je pre mňa najpriatelnejšia, už len preto aby nevyhrala strana, ktorá je pre mňa najnepriatelnejšia.

Jednoducho nevoliť nič nerieši. Ono aj malý krok správnym smerom je pre spoločnosť pokrokom. Chápem, že ľudia by najradšej hneď všetko zmenili čarovným prútikom, no toto je nereálna predstava. Naša spoločnosť je ako mozaika zo všetkých obyvateľov, tých cez 5 miliónov. Všetci niečo do tejto spoločnosti vnášame, niečo svoje osobité. Tak prečo nevyjadriť svoj postoj aj vo voľbách?

Samozrejme každý z nás má slobodnú vôľu a právo aj nevoliť. Všetci ľudia čo nepôjdu voliť sa tak však dobrovoľne vzdávajú vplyvu na výsledky volieb – spolu to býva cez 30% ľudí, takže dokopy je to dosť veľká časť spoločnosti. Potom však nie je celkom na mieste keď sa títo nevoliči sťažujú, pretože neboli ochotní urobiť ani tú najmenšiu vec – odovzdať svoj hlas pre niektorú stranu.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305047x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie