Založ si blog

Nevoliť nie je riešenie.

Rozumiem tomu, že ľudia sú frustrovaní a že majú na politikov tie najvyššie očakávania. Je správne mať tieto očakávania, ale mali by sa čelom postaviť aj realite. Jednoducho je len určitý počet politických subjektov, do politiky sa mnohí nehrnú. Dôvodom môže byť aj to, že ste potom pod nepríjemným drobnohľadom médií a celej spoločnosti.

Úroveň kandidujúcich strán je aj obrazom našej spoločnosti. Opäť by sme nemali zatvárať oči pred realitou. Tí politici sú jedni z nás, nie sú to mimozemšťania. Jednoducho povedané aká je spoločnosť, takí sú aj politici.

V parlamentných voľbách v roku 2020 bola volebná účasť 65,8%. Vyhrala strana so ziskom 25,02%. Z toho jasne vyplýva, že ak by prišli voliť, tí čo neboli voliť a volili by tú istú politickú stranu, tak táto by vyhrala so ziskom 34,2%. Chcem len poukázať na to, že mnohí si povedia, že môj jeden hlas nezaváži.

Úplne chápem, že pre mnohých je zo súčasnej ponuky politických strán ťažké vybrať si. Na každej strane nám môže niečo prekážať. Podľa mňa je však lepšie rozhodnúť sa voliť stranu, ktorá je pre mňa najpriatelnejšia, už len preto aby nevyhrala strana, ktorá je pre mňa najnepriatelnejšia.

Jednoducho nevoliť nič nerieši. Ono aj malý krok správnym smerom je pre spoločnosť pokrokom. Chápem, že ľudia by najradšej hneď všetko zmenili čarovným prútikom, no toto je nereálna predstava. Naša spoločnosť je ako mozaika zo všetkých obyvateľov, tých cez 5 miliónov. Všetci niečo do tejto spoločnosti vnášame, niečo svoje osobité. Tak prečo nevyjadriť svoj postoj aj vo voľbách?

Samozrejme každý z nás má slobodnú vôľu a právo aj nevoliť. Všetci ľudia čo nepôjdu voliť sa tak však dobrovoľne vzdávajú vplyvu na výsledky volieb – spolu to býva cez 30% ľudí, takže dokopy je to dosť veľká časť spoločnosti. Potom však nie je celkom na mieste keď sa títo nevoliči sťažujú, pretože neboli ochotní urobiť ani tú najmenšiu vec – odovzdať svoj hlas pre niektorú stranu.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436408x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie