Seniori pripravte sa na druhý breh.

Každého jedného z nás čaká smrť. V tomto je absolútna rovnosť. Je pravda, že nikto z nás nevie či sa dožije zajtrajšieho dňa, ale predsa len seniori sú k tomuto cieľu akosi prirodzene najbližšie.

Preto by som len chcel upozorniť všetkých seniorov, aby sa nedali duchovne uspať cirkvami a zmiasť materialistami. Predstavitelia cirkví pri pohrebných obradoch dookola omieľajú „nech odpočíva v pokoji“. To pôsobí ako ťažký olovený spánok, akoby tým chceli zaživa tie duše pochovať – navždy.

Materialisti samozrejme hovoria, že po smrti nič neexistuje. Problém je len v tom aké sú ich argumenty. Tie sú také, že oni nič duchovné nedokážu cítiť ani vidieť. Aby sa ich tvrdenia nespochybňovali, tak oni spochybňujú všetkých čo dokázali a dokážu vnímať duchovné a existenciu Boha. Najznámejší z nich boli Krišna, Buddha, Abrahám, Mojžiš, proroci, Ježiš, Abd-ru-shin. A je to myslím si a bolo aj mnoho bežných ľudí.

Najviac by sme však mali veriť tým, čo boli so Stvoriteľom v priamom spojení a to Ježišovi a Abd-ru-shinovi. A tí nehovoria o žiadnom večnom odpočinku, ale práve naopak že život na druhom brehu je ešte čulejší ako tu v meravej hmote. Že naše city a túžby sa na druhom brehu ihneď stávajú skutkom.

Nebojte sa skúmať a hľadať seniori. Pravda vôbec nemusí byť tam, kde sú väčšie davy. Sú tu miliónové davy materialistov, ktorí nie sú schopní vnímať viac ako hmotu. Potom sú tu tisíce cirkevných pastierov, ktorých názory sú však spútané a zdeformované dogmami. Tými dogmami ktoré odhlasovali ich predchodcovia na konciloch. Cirkevní predstavitelia sa však spreneverujú Ježišovi, keď nepočúvajú toho o ktorom Ježiš povedal: „On vás uvedie do všetkej pravdy.“

Tento a druhý svet sú neoddeliteľnou súčasťou jedného celku – stvorenia. To len ľudia počas tisícročí sa príliš ponorili do hmoty a sami stratili alebo obmedzili svoje spojenie s ostatnými časťami stvorenia ako aj druhým brehom. Ježiš nehovorí o žiadnou večnom odpočinku. On hovorí: „V dome môjho Otca je mnoho príbytkov.“

Stretávame svoje chyby minulosti.

07.07.2025

Predstavte si nepríjemnú situáciu v ktorej sa ocitnete. Ste nahnevaní a frustrovaní. Lenže čo keď si za to môžeme my sami. Čo keď sme niekedy v minulosti dali do pohybu sily, ktoré vytvorili takúto nepríjemnú situáciu iným aj nám. To by sme však museli pripustiť existenciu minulých životov. A už toto je pre mnohých nepreklenuteľný problém. Cirkev v tejto veci podľa [...]

Stvoriteľ dáva šancu, niektorí ľudia nie.

03.07.2025

Ježiš hovoril – čo sejete, to zožnete! alebo nevyjdeš odtiaľ kým nezaplatíš do posledného haliera! Všimnite si Ježiš hovorí o absolútnej spravodlivosti, že existuje. Tiež hovorí, že keď sme už niekomu ublížili musíme si to odpykať do posledného haliera. A čo hovoria niektorí ľudia? – tebe už nikdy v živote neodpustím a podobne. Skúsme toto precítiť, [...]

Diabol musí mať radosť z cirkevných dogiem.

21.06.2025

Neviem či cirkevní hodnostári dokážu logicky rozmýšľať, preciťovať a robiť sebareflexiu. Skutočne rád by som vedel aké sú ich pohnútky skalopevne tvrdiť, že tie cirkevné dogmy sú pravdivé a nedotknuteľné. Možno skutočne tomu veria, že pri kardináloch na konciloch alebo pri pápežoch pri vyhlasovaní dogiem ex cathedra bol prítomný Duch Svätý. ALE má to len [...]

Smetiarske auto

Slováci chcú spaľovne, no nechcú ich mať pod nosom. Skládky im už smrdia, ukazuje prieskum

08.07.2025 08:00

Slovákov sa pýtali, ako by narábali so smeťami.

Russia Stalin Death Anniversary

S Leninom na večné časy. Komunistka navrhuje zákonom zakázať zbúrať mauzóleum

08.07.2025 07:40

"Príklad Ukrajiny ukazuje, že likvidácia Leninových pomníkov je začiatkom neonacistického prevratu a otvorenej rusofóbie," uviedla poslankyňa Anželika Glazkovová.

Juraj Cintula

Začína sa súd s Ficovým atentátnikom, Cintulovi hrozí doživotie

08.07.2025 07:09

Súdne pojednávanie v prípade je zatiaľ vypísané aj na stredu.

Benjamin Netanjahu, Donald Trump

Netanjahu navrhol Trumpa na Nobelovu cenu mieru, americký prezident ohlásil rokovania s Iránom

08.07.2025 06:20

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navrhol amerického prezidenta Donalda Trumpa na Nobelovu cenu mieru.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 681
Celková čítanosť: 1693258x
Priemerná čítanosť článkov: 2486x

Autor blogu

Kategórie