Založ si blog

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu.

Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude zostavovať vládu:

1. Progresívne Slovensko

Budú potrebovať koaličných partnerov. Do úvahy pripadá Sme rodina, SaS, Hlas. Zobrať SaS do vlády je ako urobiť si dieru do lode. Hlas sa v poslednom čase vymedzuje voči progresívcom a začína sa prikláňať k Smeru. Takže reálne zostáva Sme rodina alebo ak by sa do parlamentu dostali Demokrati, ale aj to by bolo málo. Čiže vláda Progresívneho Slovenska je podľa mňa vysoko nepravdepodobná aj vzhľadom na nálady v spoločnosti.

2. Hlas

V poslednom čase dosť stratil na preferenciách. Už toto samotné sťažuje možnosť, aby Hlas skladal vládu. Možní spojenci: Smer, KDH, Sme rodina, SNS. Je nepravdepodobné, že Hlas zvládne zostaviť vládu bez Smeru a keďže je teraz Smer výrazne silnejší, tak by zostavoval vládu Smer, čo aj prezidentka potvrdila, že poverí zostavením vlády víťaza volieb. Navyše to vyzerá, že medzi SNS a Sme rodina je dosť veľká nevraživosť.

3. Smer

Priznám sa nečakal som takýto grandiózny návrat Smeru na scénu, ale realita je že Smer v poslednom čase výrazne kraľuje prieskumom. Všetko vyzerá tak, že vládu opäť bude zostavovať strana Smer. Pelegrini sa priklonil k Smeru a vymedzil sa voči Progresívnemu Slovensku. Spojením týchto dvoch programovo veľmi blízkych strán môže vzniknúť silný základ budúcej vládnej koalície. Môžu pribrať SNS, Sme rodina alebo KDH. Takže podľa mňa strana Smer zvíťazí a bude zostavovať vládu. Je to aj kvôli tomu, že minulá vláda, ktorá proti Smeru bojovala získala v prieskumoch obrovskú 80 až 90% nedôveru.

Budúca vládna koalícia – môj tip:

Takže vládu bude zostavovať Smer. Prirodzene sa pridá Hlas, čo v poslednom čase aj deklarujú. A do úvahy pripadajú ešte strany Sme rodina, SNS, KDH. Vzhľadom na to, ž Sme rodina bola v koalícii opačného tábora a Kolár vládu zo Smerom vylúčil, skôr dávam šance SNS a KDH. SNS tí o tejto koalícii už dlho snívajú. Takže buď to bude vláda týchto 3 strán Smer, Hlas a SNS alebo ak budú musieť alebo budú chcieť priberú KDH. Myslím si, že KDH bude náchylné vstúpiť do tejto koalície po dlhšej mimoparlamentnej ére. Pre ostatných by KDH mohlo poslúžiť ako taký kresťanský pláštik takej férovosti alebo dodať koalícii transparentnejší nádych. 

Smer, Hlas, SNS, KDH sú strany pomerne programovo homogénne a viem si ich predstaviť spolu vládnuť. Sú tam staré chyby, ale aj skúsenosti s vládnutím a predpokladá sa stabilita. Plus boli by tam 2 nové strany Hlas a KDH, ktoré by mohli predstavovať posun k menšej korupcii. V prospech tejto koalície hrá to, že chcú riešiť reálne problémy ľudí a majú na to reálne riešenia. Myslím si, že to v konečnom dôsledku preváži a rozhodne v ich prospech.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Mnoho ľudí chce zmeniť svet k lepšiemu.

07.09.2023

A pritom by stačilo urobiť niečo oveľa nepatrnejšieho, zmeniť k lepšiemu jediného človeka – seba samého.

Bratislava polícia Dúbravka

Muž v Dúbravke začal strieľať z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočník je mŕtvy

28.09.2023 07:00, aktualizované: 08:35

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina 'reštartuje' ministerstvo obrany. Z troch nových námestníkov sú dve ženy

28.09.2023 06:20, aktualizované: 08:28

Ukrajina robí zmeny na ministerstve obrany. Po nástupe nového ministra Umerova mení aj námestníkov.

USA, Petr Kellner, Aljaška vrtuľník, havária

Príčinou nehody, pri ktorej zahynul český miliardár Kellner, bola zrejme chyba pilota

28.09.2023 06:04

Pravdepodobnou príčinou nehody vrtuľníka, pri ktorej v roku 2021 na Aljaške zahynul český miliardár Petr Kellner a ďalší štyria ľudia, bola chyba pilota.

kamikadze dron Hunter 2-S

Nevídaná kombinácia: Estónske robotické vozidlo je vyzbrojené arabskými kamikadze dronmi

28.09.2023 06:00

Je to prvá takáto kombinácia na európskom kontinente – pozemné robotické vozidlo schopné vypúšťať kamikadze drony. Postarali sa o ňu Estónsko a Spojené arabské emiráty.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1191997x
Priemerná čítanosť článkov: 2346x

Autor blogu

Kategórie