Založ si blog

Paradox ľudskej obmedzenosti verzus geniálny Stvoriteľ.

Väčšina ľudí je podľa mňa hrdých na to, čo všetko sme dokázali akí sme úžasní. Áno môže to k tomuto názoru zvádzať ak sa porovnávame s mravcom alebo dážďovkou. Z pohľadu celého stvorenia sme však možno naozaj nepatrní ako to spomínané zrnko prachu.

Aj keď sme nedokonalí a nepatrní máme však v sebe túžbu po dokonalom. Napríklad ľudia veľmi túžia po dokonalej spravodlivosti. Ľudí trápi keď sa niekomu ubližuje alebo nastávajú situácie frustrácie keď niekto koná dobré veci a nie je za ne ocenený.

Lenže Ježiš syn Boží, ten ktorý bol s Otcom jedno povedal: „Čo sejete, to zožnete!“. To znamená, že ak niekto urobí zlý skutok zožne presne to isté, čo sám zasial – urobil. Takisto potom ale musí platiť, že ak niekto urobí niečo dobré hoci aj v skrytosti, musí dostať adekvátnu odmenu – silou tohto zákona, o ktorom Ježiš hovoril.

Takže v tomto vidím ten paradox ľudskej obmedzenosti. Že síce túžime po dokonalej spravodlivosti, Ježiš nám povedal, že naozaj existuje, ale väčšina ľudí tomu aj tak nie je schopná uveriť. Napadá ma príslovie podľa seba súdim teba, aj v minulosti boli gréckym „bohom“ pripisované ľudské vlastnosti. Akoby si mnoho ľudí ani nevedelo predstaviť, že Boh môže byť skutočne dokonalý a vložil do svojho diela – stvorenia takéto dokonalé zákony, kde o nespravodlivosti nemôže byť ani reči.

Veď akoby sa krásne žilo keby ľudia uverili tomuto jednoduchému, nepodplatiteľnému, geniálnemu a dokonalému zákonu. Mnohým ľuďom by sa nelenilo robiť dobré veci, pretože by verili, že ODMENA ICH NEMINIE. A mnoho ľudí by odmietlo škodiť, pretože by verili, že TREST ICH NEMINIE. Bol by to krásny život, plný krásnych prežitých okamihov. Škoda len, že pozemský rozumček tomu nechce uveriť a vždy je tam to ALE…

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398494x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie