Založ si blog

Paradox ľudskej obmedzenosti verzus geniálny Stvoriteľ.

Väčšina ľudí je podľa mňa hrdých na to, čo všetko sme dokázali akí sme úžasní. Áno môže to k tomuto názoru zvádzať ak sa porovnávame s mravcom alebo dážďovkou. Z pohľadu celého stvorenia sme však možno naozaj nepatrní ako to spomínané zrnko prachu.

Aj keď sme nedokonalí a nepatrní máme však v sebe túžbu po dokonalom. Napríklad ľudia veľmi túžia po dokonalej spravodlivosti. Ľudí trápi keď sa niekomu ubližuje alebo nastávajú situácie frustrácie keď niekto koná dobré veci a nie je za ne ocenený.

Lenže Ježiš syn Boží, ten ktorý bol s Otcom jedno povedal: „Čo sejete, to zožnete!“. To znamená, že ak niekto urobí zlý skutok zožne presne to isté, čo sám zasial – urobil. Takisto potom ale musí platiť, že ak niekto urobí niečo dobré hoci aj v skrytosti, musí dostať adekvátnu odmenu – silou tohto zákona, o ktorom Ježiš hovoril.

Takže v tomto vidím ten paradox ľudskej obmedzenosti. Že síce túžime po dokonalej spravodlivosti, Ježiš nám povedal, že naozaj existuje, ale väčšina ľudí tomu aj tak nie je schopná uveriť. Napadá ma príslovie podľa seba súdim teba, aj v minulosti boli gréckym „bohom“ pripisované ľudské vlastnosti. Akoby si mnoho ľudí ani nevedelo predstaviť, že Boh môže byť skutočne dokonalý a vložil do svojho diela – stvorenia takéto dokonalé zákony, kde o nespravodlivosti nemôže byť ani reči.

Veď akoby sa krásne žilo keby ľudia uverili tomuto jednoduchému, nepodplatiteľnému, geniálnemu a dokonalému zákonu. Mnohým ľuďom by sa nelenilo robiť dobré veci, pretože by verili, že ODMENA ICH NEMINIE. A mnoho ľudí by odmietlo škodiť, pretože by verili, že TREST ICH NEMINIE. Bol by to krásny život, plný krásnych prežitých okamihov. Škoda len, že pozemský rozumček tomu nechce uveriť a vždy je tam to ALE…

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Záchranka / Sanitka / Dopravná zdravotná služba /

Muž v Dúbravke začal strieľať z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočník je mŕtvy

28.09.2023 07:00, aktualizované: 08:04

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina 'reštartuje' ministerstvo obrany. Z troch nových námestníkov sú dve ženy

28.09.2023 06:20, aktualizované: 08:28

Ukrajina robí zmeny na ministerstve obrany. Po nástupe nového ministra Umerova mení aj námestníkov.

USA, Petr Kellner, Aljaška vrtuľník, havária

Príčinou nehody, pri ktorej zahynul český miliardár Kellner, bola zrejme chyba pilota

28.09.2023 06:04

Pravdepodobnou príčinou nehody vrtuľníka, pri ktorej v roku 2021 na Aljaške zahynul český miliardár Petr Kellner a ďalší štyria ľudia, bola chyba pilota.

kamikadze dron Hunter 2-S

Nevídaná kombinácia: Estónske robotické vozidlo je vyzbrojené arabskými kamikadze dronmi

28.09.2023 06:00

Je to prvá takáto kombinácia na európskom kontinente – pozemné robotické vozidlo schopné vypúšťať kamikadze drony. Postarali sa o ňu Estónsko a Spojené arabské emiráty.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1191984x
Priemerná čítanosť článkov: 2346x

Autor blogu

Kategórie