Založ si blog

Prevrat zo skorumpovaného štátu na normálny štát.

Každý má na zadržanie vysokopostavených osôb v našom štáte svoj názor. Ja tiež poviem len ten svoj názor. Keď Fico vrieskal, že ide o prevrat to asi málokoho prekvapilo. Mňa osobne trochu prekvapilo aj sklamalo, že sa na jeho stranu pridal Pellegrini. Teraz sa aj politici pekne vyfarbujú, každý si môže urobiť mienku. Podľa mňa išlo skutočne o prevrat, ALE toho starého zatuchnutého, prehnitého a skorumpovaného systému.

Vedenie polície na čele s Hamranom má môj obdiv a úctu, že sa pustili aj do takých mocných a doteraz nedotknuteľných ľudí ako šéf NBU a šéfovia SIS-ky. Vo Ficovom svete je to niečo neslýchané, pretože to bol systém, kde urputne jeden druhému držali chrbát a roky to krásne fungovalo. Korupcia akoby neexistovala a riešili sa len malé smiešne priestupky. Ani sa nečudujem, že v tých časoch nikto nešiel svedčiť proti týmto štruktúram, veď by takého opovážlivca pohodlne odstavili, keďže mali pod palcom prokurátorov, policajtov, sudcov atď.

Priznám sa, že potom ako Matovič so Sulíkom ukázali akí sú egomaniaci a že nevedia riadiť štát, som myslel, že sa pekne všetko vráti do starých koľají. Preto vnímam kroky polície ako odvážne priam hrdinské, pretože zabŕdli do veľmi silného nepriateľa a veľa riskujú. Myslím si, že toto vedenie polície na čele s Hamranom sa zapíše do histórie našej krajiny. Tak isto predpokladám, že o Jánovi Kuciakovi sa budú učiť na dejepise a budú mu stavať sochy, pamätníky a pomenúvať po ňom ulice, čo sa o Kočnerovi povedať nedá.

Politici sa jasne vyfarbili Kollár, Fico a Pellegrili bijú na poplach, pretože je ohrozený systém, ktorí im a ich kamarátom zaručoval beztrestnosť. Ficovi rastú preferencie, pretože chce riešiť reálne problémy ľudí. Matovič so Sulíkom sa prepadávajú, pretože ukázali, že ich vlastné EGÁ sú pre nich viac ako obyvatelia tejto krajiny. Dostali dôveru a ukázali akí sú neschopní vládnuť. Je skutočne ťažké vybrať si politickú stranu, ktorá má šancu sa dostať do parlamentu. Ponuka je naozaj biedna, ale to len svedčí o mentálnej úrovni nášho národa.

Je reálna šanca, že Fico vyhrá voľby a môže zostaviť aj vládu. Potom predpokladám, že sa začnú čistky a bude snaha všetko vrátiť do starých pohodlných koľají. Ja plne rešpektujem rozhodnutie každého volič, každý má právo voliť kohokoľvek podľa svojho presvedčenia. Veď koniec koncov za Fica sme tu žili 12 rokov a prežili sme to, pravdaže nie úplne všetci. Len podľa mňa taký korupčný systém je dlhodobo neudržateľný, pretože sa vždy nájdu magori ako Kočner, ktorým stúpne ego a myslia si, že môžu všetko.

Vyzerá to skutočne tak, že keď chceme tých ideálnych politikov – vládcov, musíme sa aj my sami stať ideálnymi. Neprídu nám totiž vládnuť mimozemšťania ani zrejme nechceme, aby nám vládol niekto z cudziny. Naši politici sú vyberaní spomedzi nás. Viem že mnohým sa to nebude páčiť, ale politici sú jedni z nás len dostali veľkú moc a majú veľa možností. Rozdiel medzi obyčajným Slovákom a politikom je len v tom, že obyčajný človek nemá tú moc a mnohé príležitosti ako tú moc a známosti využiť vo svoj prospech. Ak by sme chceli lepších politikov – vládcov museli by sme sa my sami pozdvihnúť na vyššiu morálnu úroveň, inak to zrejme nie je možné.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Bratislava polícia Dúbravka

Muž v Dúbravke začal strieľať z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočník je mŕtvy

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:09

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ukrajina 'reštartuje' ministerstvo obrany. Z troch nových námestníkov sú dve ženy

28.09.2023 06:20, aktualizované: 09:40

Ukrajina robí zmeny na ministerstve obrany. Po nástupe nového ministra Umerova mení aj námestníkov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192033x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie