Založ si blog

Rajské podmienky.

Chceli by ste sa mať ako v raji? Tu na zemi by tiež mohli byť podobné podmienky ako v raji. Čo je však základný rozdiel medzi životom na zemi a životom v raji? Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že vo vyšších sférach nepoznajú také veci ako niekomu ubližovať, klamať, vraždiť a podobne. To museli vyslanci Svetla spoznávať až tu na zemi, ale pochopiť to nedokázali nikdy. Veď pokiaľ existuje karmický zákon, že každému sa vráti čo koná inému, kto by už chcel druhému ubližovať? To len ľudia, ktorí na karmický zákon neveria a myslia si vo svojom vnútri o sebe, že sú galakticky múdri.

Takže nastoliť rajské podmienky na zemi je jednoduché. Stačí aby sme si prestali ubližovať, kradnúť, vraždiť sa, podvádzať a podobne. Len sa zdá že ľuďom sa tieto činnosti akosi príliš zapáčili alebo sa im vryli počas tisícročí pod kožu. Niektorí doslova veria, že to je jediná správna cesta.

Málokto sa podľa mňa zamýšľa nad tým, že ani v raji by neboli rajské podmienky keby ľudský duchovia tam žijúci by sa k sebe zle správali. Takže je to len o tom ako sa k sebe správame – úplne jednoduché.

Múdry Stvoriteľ dal stvorenia aj Zákon príťažlivosti rovnorodého. Čiže sme priťahovaní presne tam, kam patríme podľa svojho správania. Takže do raja sa nemôže dostať nič nečistého alebo niekto kto chce druhým ubližovať. Pre takých ľudí slúžia nižšie úrovne alebo zem. A máme tu aj temné úrovne, ktoré sú už od Svetla takmer úplne odrezané.

Takže ako sa k sebe správame, taký svet vytvárame. Podľa mňa je pre nás najdôležitejší ten najbližší svet naše najbližšie okolie, s ktorým máme denné interakcie. Potom sú aj širšie okolia od nás vzdialenejšie. Ale najviac nás podľa mňa ovplyvňuje naše najbližšie okolie. ALE zároveň platí, že to naše najbližšie okolie vieme aj my dosť ovplyvniť – stačí svojím vlastným správaním.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

nepál, nehoda lietadla, Káthmandu

V Nepále sa zrútilo malé lietadlo s 19 osobami na palube, prežil iba pilot

24.07.2024 09:12, aktualizované: 09:23

Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte v nepálskom hlavnom meste Káthmandu.

France Pensions

Francúzskym dôchodcom prihodia 600 eur. Ako sú na tom v porovnaní so slovenskými penzistami?

24.07.2024 09:00

Státisíce seniorov vo Francúzsku si jednorazovo výrazne prilepšia. A čo sa týka dôchodkového veku, je pravdepodobné, že po nedávnych voľbách sa zníži.

Vyhliadková veža na Štrbskom Plese

Vyhliadková veža na Štrbskom Plese má nového prevádzkovateľa. V budúcnosti možno skončí mimo Slovenska

24.07.2024 08:15

Mnohými nenávidenú rozhľadňu začali stavať v roku 2019. Dokončili ju v roku 2021 a o dva roky neskôr skončila spoločnosť, ktorá ju prevádzkovala, v konkurze.

kórea, kľdr

KĽDR vypustila smerom na Južnú Kóreu ďalšie balóny s odpadkami. Tentokrát však dopadli aj do areálu sídla prezidenta

24.07.2024 07:55

Južná Kórea v reakcii na vypúšťanie balónov s odpadkami z KĽDR obnovila propagandistické vysielanie cez hranice smerom do KĽDR.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1435859x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie